освіта

До шкільної програми увійшло оповідання військового і поета Павла Вишебаби

09.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Оповідання українського письменника й військовослужбовця Павла Вишебаби «Марсіани» включили у навчальну програму з української літератури. Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці.

Вишебаба розповів, як читав це оповідання на творчому вечорі в Ужгороді.

 

«Перший командир моєї бригади, полковник Юрій Беляков, вийшов на сцену з мокрими очима і сказав у мікрофон: “Усе так і було”. Сподіваюсь, підлітки також зможуть це відчути», — написав він.

 

 

Оповідання «Марсіани» ввійшло у програму для сьомого класу. Його додали у підручник Олександра й Віктора Заболотних від видавництва «Генеза».

 

Оповідання «Марсіани» входить до збірки Павла Вишебаби «Тільки не пиши мені про війну». Воно засноване на реальних подіях. У тексті йдеться про перебування бригади автора на Донеччині, під час якого військові вирішують переночувати у порожньому дитсадку, де ще зранку були діти.

 

«Ми з нашим камуфляжним одягом і брудними берцями, з нашою зброєю і неголеними обличчями виглядаємо тут, як прибульці з іншої планети. Тепер вже ми почуваємось марсіанами, які прибули на затишну Землю», — йдеться в тексті оповідання.

 

Повністю оповідання можна послухати тут:

 

Станом на зараз це перший твір українського письменника-військового, котрий брав участь  повномасштабній російсько-українській війні, що увійшов до шкільної програми з української літератури для рівнів стандарту і профільного вивчення.

 

Як повідомлялося, нещодавно книжки Павла Матюші, Вікторії Ма і Валерія Пузіка видали у Франції і Словаччині.

 

Читайте також: Школа навчає дітей читанню на трієчку. 5 порад, як це виправити

 

Чільне зображення: колаж Читомо/фото й ілюстрація з фейсбук-сторінки Павла Вишебаби