друковані ЗМІ

В Україні запускають друкований журнал про дизайн

11.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Дизайн-бюро Spiilka ініціювало створення друкованого журналу «Літопис українського дизайну». Про це повідомили на фейсбук-сторінці бюро.

Він буде присвячений українському дизайну: графічному, шрифтовому, промисловому, продуктовому, ігровому тощо.

 

«We have a dream — створити Музей українського дизайну. Масштаб цілі лякає нас самих, але ми вирішили розпочати рух для її досягнення і першим кроком запустити друкований журнал “Літопис українського дизайну”. Журналу ще не існує, ми тільки розпочали роботу над ним: погодили зміст першого номеру, розробили логотип, готуємо контент, а також шукаємо спонсорів-партнерів для першого друку та журналістів, що допоможуть нам з підготовкою текстів», — ідеться в повідомленні бюро.

 

 

Журнал є неприбутковою ініціативою. Як пояснили у Spiilka, команда планує готувати контент, залучати кошти на друк кінцевого продукту, продавати наклад і таким чином отримувати кошти для підготовки наступного номера.

 

Основна мета видання — дослідження українського дизайну від часів УНР до сьогодення.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо дизайн-бюро Spiilka розповіла, що журнал присвячений українському дизайну: графічному, шрифтовому, промисловому, продуктовому, ігровому, а метою видання є дослідження українського дизайну від часів УНР до сьогодення.

 

«У журналі будемо писати про проєкти та дизайнерів, що вплинули на Україну та українців або були помічені у світі.
Оскільки це неприбуткова ініціатива, вихід нових випусків буде залежатиме від спонсорів та дизайн-спільноти. Отримали кошти – підготували матеріал – випустили новий номер. Будемо вважати за успіх, якщо вийдемо на чотири випуски за рік», — розповіли в бюро.

 

За словами Spiilka, бюро має на меті створити музей українського дизайну, а журнал «Літопис українського дизайну» — перший крок у цьому напрямку.

 

Нагадаємо, Projector Institute запускає власне видавництво.

 

Читайте також: Від потворного до злого: Як змінився книжковий дизайн України за 30 років