друковані ЗМІ

Німецький таблоїд Bild замінить редакторів на ШІ

21.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Таблоїд Bild, одна з найбільших газет у Німеччині, замінить людей штучним інтелектом на низці редакторських посад. Про це ідеться в листі видавця Bild — компанії Axel Springer Verlag — до своїх працівників.

Заміна живих працівників штучним інтелектом відбудеться у межах програми скорочення витрат на 100 мільйонів євро.

 

«На жаль, [нам доведеться] розлучитися з колегами, які мають завдання, що у цифровому світі виконуються штучним інтелектом та/або автоматизованими процесами», — зазначається в листі.

 

Відповідно до електронного листа, посади «редакторів, персоналу друкованого виробництва,  заступників редакторів, коректорів і фоторедакторів більше не будуть такими, як зараз».

 

Раніше виконавчий директор Axel Springer SE Матіас Депфнер заявляв, що видавець прагне стати «суто цифровою медіакомпанією». За його словами, інструменти штучного інтелекту, як-от ChatGPT, можуть «зробити незалежну журналістику кращою, ніж вона була».

 

Депфнер припустив, що штучний інтелект незабаром стане кращим «агрегатором інформації», ніж люди, і сказав, що виживуть лише видавці, які можуть створювати «найкращий оригінальний контент».

 

Bild заявила, що такі нововведення торкнуться щонайменше 200 людей, однак вона прагнутиме уникати примусових звільнень. Газета також збирається скоротити кількість своїх регіональних видань — з 18 до 12.

 

Нагадаємо, вийшов перший  український журнал, повністю створений за допомогою штучного інтелекту.

 

Читайте також: Не хотіли б, щоб наші діти читали книжки, написані ШІ — автори «Хочу на Марс»

 

Чільне фото: Andreas Gebert/Reuters

Джерело: The Guardian, Громадське