літературна премія

В Україні заснували премію імені Михайла Слабошпицького

30.08.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Родина відомого письменника і громадського діяча Михайла Слабошпицького та Національна спілка письменників України заснували літературну премію на його честь. Положення про премію оприлюднили на сайті НСПУ.

Всеукраїнською премією імені Михайла Слабошпицького нагороджуватимуть за художньо-біографічну/мемуарну прозу. На неї номінуватимуть книжки та прирівняні до них видання у літературних журналах, опубліковані протягом трьох років перед роком присудження премії.

 

Подавати твори на здобуття премії можуть творчі спілки, редакції, товариства, мистецькі, навчально-наукові, культурно-просвітницькі установи і заклади. Організація у праві подати до нагороди один або кілька творів одного автора. На її здобуття можуть претендувати письменники України та україномовні автори з інших країни.

 

Вручення відбуватиметься у Києві щорічно на день народження Михайла Слабошпицького – 28 липня. Перше її присудження запланували на 2022 рік. Конкурс на здобуття премії оголосять 1 березня. Твори прийматимуть до 15 червня.

 

Лауреат отримає диплом, нагрудний знак і 25 тисяч гривень грошової винагороди. До журі премії увійшли: дружина Михайла Слабошпицького, письменниця і громадська діячка Світлана Короненко-Слабошпицька (голова), письменниця Любов Голота, письменник Валерій Гужва, літературознавець Володимир Поліщук, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, письменник і публіцист Юрій Щербак.

 

Михайло Слабошпицький був виконавчим директором Ліги українських меценатів, неодноразово входив у журі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, очолював журі Літературної премії імені Івана Корсака. З 2006 року був секретарем ради Національної спілки письменників України.

 

Він написав понад два десятки книжок різних жанрів і тематики: проза, публіцистика, літературна критика. Серед іншого виокремлюють низку книжок-біографій українських митців, громадських і політичних діячів: «Українські меценати», «Веньямін літературної сім’ї», «Українець, який відмовився бути бідним», «Никифор Дровняк із Криниці», «25 поетів української діаспори».

 

Нагадаємо, Михайло Слабошпицький помер 30 травня на 74-му році життя.

 

Додамо, цього року також заснували премію на честь письменника Василя Кожелянка.