Держкомтелерадіо

В Україну не впустили книжку про те, що повинен знати «образованный мальчик»

24.09.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Держкомтелерадіо відмовив у видачі дозволів на ввезення з території РФ п’яти книжок, у яких присутні ознаки антиукраїнської пропаганди. Про це повідомляється на сайті відомства.

 

Видання намагалися ввезти ТОВ «Форс Україна», ТОВ «Дресс Шоу», ТОВ «Якабу Трейд». Відмову надали на підставі висновків експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

 

Зокрема, відмовили у наданні дозволу на ввезення двох детективних романів: Дарії Дезомбре та Тетяни Устинової, які видало московське видавництво «Ексмо».

 

За висновками експертної ради, в романах героїзуються силові структури РФ.

 

Також заборонено ввозити книжку «Все, что должен знать каждый образованный мальчик» (вид-ва «АСТ»). У Держкомтелерадіо стверджують, що книжка нав’язує ідеї «русского мира», пропагуються імперські геополітичні доктрини, що передбачають об’єднання народів навколо держави-агресора.

 

Крім цього, в Україні заборонили розповсюджувати 5 тис. екземплярів книжки Олександра Александрова «Большая книга нумерологии» («Рипол классик»). Експертна рада знайшла у ній фальсифікацію історії України, оскільки там окрема глава присвячена Путіну.

 

Також піл заборону потрапила книжка Андрея Филимонова «Головастик и святые».

 

«Книга, крім того, що рясніє ненормативною лексикою, містить образливі висловлювання у стилі російською пропаганди на адресу українців», – наголосили у відомстві.

 

Нагадаємо, що 22 травня минулого року набула чинності постанова Кабміну № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України».

 

Відтепер розповсюджувачі видавничої продукції з Росії та тимчасово окупованих територій України мають отримувати дозвіл від Держкомтелерадіо на ввезення видавничої продукції. Рішення про відмову у видачі дозволу приймає експертна рада Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

 

У Держкомтелерадіо додали, що, станом на 19 вересня, надали дозволи на ввезення 21 тис. 678 назв видавничої продукції, серед якої переважає світова, європейська та російська класика, світові бестселери, дитяча література. Дозволи видано 16 суб’єктам господарювання.

 

Водночас, за результатами розгляду поданих суб’єктами звернення заяв, Держкомтелерадіо надав 761 відмову у видачі дозволів.

 

Зокрема, на підставі негативних висновків експертної ради Держкомтелерадіо та у зв’язку з невідповідністю Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, надано 71 відмову у видачі дозволів на ввезення 264 тис. 500 примірників видань антиукраїнського змісту, а також ухвалено рішення про анулювання одного, виданого раніше дозволу. Загалом проведено 42 засідання експертної ради Держкомтелерадіо.

 

Ще 690 відмов, додали у відомстві, надано внаслідок подання суб’єктами господарювання не в повному обсязі пакетів документів, необхідних для одержання дозволу, або виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.

 

Раніше ми повідомляли, що в Україну не впустили книжку з рекламою російського бойового нейролінгвістичного програмування.

 

Нагадаємо також, що уряд затвердив пропозиції Держкомтелерадіо щодо застосування економічних та інших санкцій до російських видавництв, що систематично продукують і поширюють продукцію антиукраїнського змісту.