Календар подій

Вахтанг Кіпіані презентує книжку «Справа Василя Стуса»

Запрошуємо почути наживо від автора про невідомі досі факти життя, ув’язнення та загибелі дисидента Василя Стуса. Заразом і про пригоди книжки після друкарні. Скажімо — засмучується чи радіє автор, отримавши повістку в суд за позовом фігуранта книги Віктора Медведчука.

Жодна газета у Радянській Україні не написала про арешт Василя Стуса. Тим важливіше в Україні незалежній відновити та закріпити пам’ять про сміливих борців за неї. Завдяки нещодавньому відкриттю архівів КДБ, тисячі сторінок опрацював історик Вахтанг Кіпіані, щоб найцікавіше вмістити до своєї книжки.

 

1989 року студент Вахтанг, уродженець Тбілісі, вперше почув про Василя Стуса, а через 30 років як відомий український історик видає книжку, щоб змінити «плакатне» ставлення до поета та його сучасників-однодумців. «Їм теж було по 20–30 років, і вони теж хотіли мати роботу, батьківство, відпочивати, мріяли про творчість. Але все пішло шкереберть, бо була така держава», — розповідає Кіпіані. Називає свою роботу спробою пояснити, що не зараз назвали Стуса героєм, а він став ним у боротьбі за право говорити в літературі. За словами автора, видання показує Стуса як просто людину, громадянина, правозахисника, творчу постать.

 

«Ніколи раніше не публікувався архів Комітету держбезпеки СРСР у такому обсязі. Багато дрібних папірців, як пазли, складають страшну справу Василя Стуса. Стає зрозуміло, що його не було за що судити», — розповідає автор книги. У ній він зібрав покази свідків, листи з тюрми, спогади родичів і друзів, які охоронялися грифом «секретно», допоки Український інститут національної пам’яті не зробив їх загальнодоступними. «Із залу суду виступають аркуші зі справи, де товаришки Михайлина Коцюбинська та Світлана Кириченко говорять про Стуса як про людину кришталевого сумління», — анонсує книжку Вахтанг Кіпіані на сторінці очолюваного ним інтернет-видання «Українська правда».

 

Подія на фейсбуці

Читайте також: Медведчук подав до суду на Кіпіані через книжку про Василя Стуса

 

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект