втрати

Від коронавірусу померло подружжя письменників Литовченків

29.10.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

На 58-му році життя від ускладнень коронавірусу померли українські письменники Тимур і Олена Литовченки. Про це повідомляють рідні та близькі Тимура Литовченка на його фейсбук-сторінці.

28 жовтня померла Олена Литовченко. Сьогодні, 29 жовтня, помер її чоловік Тимур Литовченко. Про час і місце прощання повідомлять згодом.

 

Тимур Литовченко народився 1963 року. За освітою інженер-металург, член Національної спілки письменників України (з 1997 року) та Національної спілки журналістів України (з 2002 року), заступник голови Творчого об’єднання пригодників і фантастів при Київській міській організації НСПУ, керівник клубу любителів фантастики «Чумацький шлях». Інвалід першої групи за захворюваннями опорно-рухового апарату. Автор пригодницьких та історичних романів, детективів. Значну частину книжок написав у співавторстві з дружиною.

 

У 2007 році став одним зі засновників першого україномовного літературного журналу про  фантастику Український Фантастичний Оглядач (УФО), з моменту заснування й по 2009 рік був його головним редактором. У 2011 році Литовченко написав роман «Пустоцвіт», що став першим у співаторстві з дружиною Оленою Литовченко. Цим романом подружжя Литовченків продовжило висвітлювати події, пов’язані з життям українських гетьманів та козацької старшини, у межах серії «Історія України в романах», яка вийшла у видавництві «Фоліо». Тимур Литовченко − автор і співавтор понад тридцяти книжок і збірок різних жанрів.

 

Крім того, Тимур Литовченко був неодноразовим лауреатом і номінантом літературних нагород і премій, серед яких «Коронація слова», «Українська книжка року» та інші.

 

Олена Литовченко народилася 1963 року. Має освіту інженера-металурга. Під час навчання у Київському політехнічному інституті познайомилася з майбутнім чоловіком і співавтором Тимуром Литовченком. Під час навчання публікувала у журналах оповідання різних жанрів.

 

У співавторстві вони написали такі книжки: «101 рік України», «Книга Пожежі. 1914—1922», «Книга Невиправданих Надій. 1923—1931», «Книга Жахіття. 1932—1938», «Книга Спустошення. 1939—1945», «Кинджал проти шаблі», «Принц України», «Забути неможливо зберегти», «Шалені шахи».

 

Нагадаємо, минулого тижня помер письменник, лауреат Шевченківської премії Григорій Штонь. Також у жовтні не стало музиканта і актора Михайла Барбари.