втрати

Помер відомий музикант, актор Михайло Барбара

12.10.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Михайло Барбара помер 11 жовтня. Про це стало відомо з повідомлень рідних і близьких на його фейсбук-сторінці.

Михайло Барбара помер у Харкові на 50-му році життя. Ймовірною причиною називають зупинку серця. Про час і місце прощання повідомлять згодом. Також відомо номер банківської картки для підтримки його дружини Світлани Олешко: 5168 7422 1952 9124.

 

Михайло Барбара народився 14 листопада 1971 року у Львові. Був співзасновником і вокалістом, автором текстів пісень рок-гурту «Мертвий півень». Вони виконували пісні на вірші Тараса Шевченка, Богдана-Ігоря Антонича, Віктора Неборака, Юрія Андруховича, Олександра Ірванця, Наталії Білоцерківець. У 1992 році Михайла Барбару нагородили премією літературного угруповування Бу-Ба-Бу «За найкращий вірш року».

 

На початку 2000-их Михайло Барбара працював ведучим на кількох радіостанціях. Під час роботи на «Громадському радіо» озвучував персонажів для аудіокниг Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Цього року працював над дитячою аудіокнигою Уляни Чуби «Мед і Паштет – фантастичні вітрогони».

 

Близько двадцяти років був актором харківського театру «Арабески», яким керує його дружина Світлана Олешко. 2013 року у видавництві «Темпора» вийшла збірка п’єс польського письменника Станіслава-Іґнаци Віткевича «Вінт чи бридж − this is the question», яку переклав з польської Михайло Барбара. Частина з них увійшла у репертуар театру «Арабески».

 

Нагадаємо, у вересні помер теоретик мистецтва, педагог і архітектор Флоріан Юр’єв. У серпні не стало громадського діяча, останнього онука Івана Франка, Роланда Франка.