архітектор

Пішов із життя архітектор, педагог і теоретик мистецтва Флоріан Юр’єв

12.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Після тривалої хвороби пішов з життя український художник, архітектор та мистецтвознавець Флоріан Юрʼєв. Про це повідомили на сторінці «Музею сучасного мистецтва” у фейсбуці.

 

Флоріан Ілліч Юр’єв народився 11 серпня 1929-го року у Киренську, Іркутськї області в Росії. Український педагог, художник, архітектор, композитор, мистецтвознавець, науковець, кольорист, майстер-художник скрипкових музичних інструментів, кандидат мистецтвознавства, поет, заслужений працівник культури України та громадський діяч.

 

Закінчив Іркутське училище мистецтв, Київський художній інститут (графік, 1956), аспірантуру Московського поліграфічного інституту (спеціальність — мистецтвознавство) (1974), докторантуру Львівського поліграфічного інституту імені Івана Федорова (1980).

 

Як архітектор отримав славу завдяки проєкту столичної «Літаючої тарілки» у Києві – частини будівлі Інституту науково-технічної експертизи та інформації, що розташована на станції метро «Либідська». У жовтні 2020 року «Літаюча тарілка» увійшла до реєстру памʼяток архітектури України.

 

Юр’єв був автором численних статей і книжок, зокрема найвідоміші з них: «Музика кольору» (Наука і життя.- 1962.- № 1), «Музыка света» (Музыкальная Украина.- 1971.- 107 с.), «Выразительные качества цветной иллюстрации».(АН СРСР.- 1977), «Цвет в искусстве» (Либідь.- 1987) та інших.

 

Раніше повідомлялося, що на 63-му році життя помер український поет, перекладач, культуролог, колишній директор Українського центру культурних досліджень Олександр Гриценко.

 

Читайте також: Флоріан Юр’єв: «Наша країна у царині кольоромузики — в авангарді»

 

Чільне фото: Хвиля