Крим

Відбудеться онлайн-диктант кримськотатарською мовою

21.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Міжнародний день рідної мови відбудеться п’ятий щорічний онлайн-диктант кримськотатарською мовою. Про це повідомила громадська ініціатива Nefes у фейсбуці.

«Попри складнощі, цього року ми все-таки вирішили провести онлайн-диктант кримськотатарською мовою. Цього року у нашого диктанту маленька кругла дата – організовуємо його вп’яте та запрошуємо всіх бажаючих доєднатися до його написання», —  зазначають у повідомленні.

 

Текст для щорічного диктанту написав із СІЗО в тимчасово окупованому Криму заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, політичний в’язень кремля Наріман Джелял.

 

«На сьогодні цей диктант – це не просто акція єднання на підтримку кримськотатарської мови, для мене це ще спосіб нагадати про наших політичних в’язнів. Сподіваюсь, що колись ми будемо просто проводити онлайн-диктант на підтримку мови», – наголосила координаторка кримськотатарської громадської ініціативи Nefes Ельмаз Акім.

 

У громадській ініціативі Nefes зазначили, що диктант прочитають із тимчасово окупованого Криму 21 лютого о 18:30 (17:30 за київським часом). Прослухати його можна буде в прямому ефірі фейсбук-сторінки Nefes та на ютуб-каналі кримськотатарського телеканалу ATR.

 

«Доєднуйтеся, пишіть диктант разом із нами незалежно від того, де ви знаходитеся, адже саме мова та культура поєднують нас з улюбленим Кримом невидимими нитками», — зауважили в Nefes.

 

Нагадаємо, Меджліс кримськотатарського народу ініціював встановлення в Україні Дня кримськотатарської мови й літератури.

 

Читайте також: Мій арешт був питанням часу. Історія кримськотатарського активіста Нарімана Джеляла