Календар подій

17.04

Утрехт (Нідерланди)

17:00 BAK (basis voor actuele kunst)

Відбудеться презентація проєкту «Український Деколоніальний Глосарій»

У місті Утрехт (Нідерланди) на базі BAK (basis voor actuele kunst) відбудеться перша презентація проєкту «Український Деколоніальний Глосарій» й офіційний запуск вебсайту.

Словник не має на меті слугувати вичерпним зібранням всіх напрацювань колоніальних студій (та всіх термінів пост- та де-, анти- колоніальних теорій, спродукованих поза українським контекстом).

 

«Ми не претендуємо репрезентувати деколоніальну думку в Україні. Радше, при прагнемо дати можливістю доступно ознайомитись широкому загалу працівників культури, історичних та соціальних наук з цим інструментарієм», — зазначають автори проєкту.

 

Учасниці: 

  • Марія Хлавайова;
  • Анастасія Омелянюк;
  • Марія Вторушина;
  • Марія Кардаш;
  • Вікторія Гривіна.

 

Модераторка: Юлія Еліас.

 

Реєстрація на онлайн-стрім за посиланням

 

Дискусійна панель адресує питання постколоніального стану в Україні, а також критично розглядає наявні наративи про Східну Європу в мистецьких установах Західної Європи та підкреслює, як ці наративи можуть бути співучасними в обставинах, які призвели до цього моменту. Розмова відбувається під час презентації деколоніального словника, що сам по собі є колекцією методологій відповідей на зазначені виклики.

 

Протягом двох останніх років українці, опинившись серед суворих реалій колоніальної війни, мусили підтверджувати своє право на деколонізацію, що супроводжувалося вимогою легітимізувати використання деколоніальної та постколоніальної лексики. Через цю розмову ми маємо на меті колективно заглибитися у використання деколоніальних перспектив та дослідити яка роль українського досвіду в формуванні глобального дискурсу.

 

Також заплановані презентації проєкту в Німеччині, Австрії та Україні.

 

Детальніше про проєкт «Український Деколоніальний Глосарій» можна прочитати за посиланням.

 

Проєкт «Український Деколоніальний Глосарій» створений за підтримки Європейського союзу в рамках програми Дім Європи.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект