Календар подій

Відбудеться публічна розмова «Культура глибинної розмови: інтерв’ю як мистецтво порозуміння»

17 листопада о 19:00 онлайн-журнал Craft | Magazine у співпраці з America House Kyiv організовують публічну розмову «Культура глибинної розмови: інтерв’ю як мистецтво порозуміння» для закріплення міжкультурних зв’язків та трансформації сприйняття культурної України аудиторією США на прикладі моножанрового медіа, що фокусується на форматі інтерв’ю.  

 

У публічній розмові візьмуть участь: 

 

 • Тетяна Стрельченко, директорка America House Kyiv;
 • Катерина Казімірова, засновниця Craft | Magazine, виконавча директорка діджитал агенції ArtWeb;
 • Кейт Цуркан, письменниця, редакторка та перекладачка, співзасновниця медіаплатформи Apofenie;
 • Тетяна Терен, журналістка, кураторка книжкових проєктів та літературних програм, виконавча директорка Українського ПЕН;
 • Андрій Курков, письменник, журналіст, кіносценарист, Президент Українського ПЕН;
 • Сергій Жадан, письменник, перекладач, музикант, кіносценарист, громадський діяч;
 • Ніна Карнаух, професорка Державного університету штату Огайо, США; засновниця YouTube каналу «Ніна-Україна».

 

За словами Катерини Казімірової:

«Найбільші і найвпливовіші світові платформи та інституції у сфері культури сформувались завдяки можливості діалогу. І саме з діалогу бере початок жанр інтерв’ю. Навіть Craft був створений і розвивається у форматі діалогу між засновницями, нашою командою та визначними культурними особистостями епохи. І цією публічною розмовою у форматі полілогу ми разом із нашими партнерами та героями Craft прагнемо показати практичні можливості та потужності незалежних медіа у формуванні та донесенні смислів і концептів до міжнародної аудиторії, а також продемонструвати фідбек наших читачів за кордоном й окреслити формат їхнього сприйняття українського контенту та контенту про українців».

Серед означених тем публічної розмови: 

 

 • Актуальність моножанрового текстового медіа в ЗМІ сьогодення; 
 • Модифікація жанру інтерв’ю у новітніх медіа: України, Європи та США;
 • Присутність України у публічній та медійній царинах США;
 • Голоси культурної України за кордоном;
 • Правозахисна та просвітницька функції жанру інтерв’ю;
 • Кросвікове сприйняття жанру: аудиторії 20/40/60 років;
 • Адаптивність інтерв’ю для молоді: фокусування тем та героїв, структура розмови, оптика промо жанру;  
 • Трансформації інтерв’ю в залежності від формату: текст, аудіо (радіо та подкасти), відео. 

 

За словами Дарини Анастасьєвої, співзасновниці Craft | Magazine:

«Учасники цієї розмови своєю діяльністю та творчістю працюють над укріпленням позицій України культурної на світовій арені. Одні з найбільш знаних і перекладених англійською письменників, керівниці міжнародних інституцій, засновниці медіа, які популяризують особистості та надбання українців для іноземної аудиторії – усі є практиками жанру інтерв’ю у всіх його можливих варіаціях. Ця публічна розмова – не формальний захід із ілюстрації здобутків спікерів, а також не літературознавча дискусія про кристалізацію жанру, а практична панель про можливості інтерв’ю як формату культурного діалогу між його учасниками; потужності інтерв’ю як інструменту промоції персоналій, їхніх продуктів; та окреслення комплексної візії шляху розвитку країни на міжнародній арені». 

 

«America House Kyiv – майданчик для кроскультурних, освітніх та інформаційних ініціатив. Ми підтримуємо і активно беремо участь у створенні та промоції кейсів, покликаних показати культурну Америку українцям і культурну Україну американцям. Ця публічна розмова акумулює в собі максимально широкі досвіди яскравих представників естеблішменту у міжкультурній співпраці між нашими країнами, а також є можливістю для пошуку та знаходження точок доторку на міжнародному рівні та підґрунтям для порозуміння». – зазначає Тетяна Стрельченко. 

 

Craft Magazine – це онлайн-журнал, присвячений розмовам з видатними українцями про творчість, майстерність і життя. Craft Magazine створює єдиний простір для діалогу між усіма учасниками культурного процесу: письменниками, художниками, скульпторами, графіками, акторами, композиторами, музикантами, диригентами, а також культурними менеджерами і професійними журналістами. 

 

Американський дім у Києві – головний ресурс в Україні для американської культури, освіти та інформації. Зручний, прогресивний у технічному плані простір для відкритого діалогу, генерації ідей та інновацій, America House організовує широкий спектр заходів, включаючи обговорення актуальних питань політики, зустрічі зі спікерами, майстер-класи, кіноночі, дискусійні клуби, художні виставки та концерти.

 

Подія відбудеться в онлайн та офлайн форматах. Розмова транслюватиметься англійською на Facebook сторінках Американського дому в Києві, Посольства США в Україні, Fulbright Ukraine, та українською на Facebook сторінках Craft Magazine, PEN Ukraine та YouTube сторінці Американського дому в Києві.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект