Віталій Запека

Відомі лавреати літературної премії імені Ірини Вільде 2021

22.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі літературної премії імені Ірини Вільде 2021 назвало імена переможців цього року. Про це повідомляється на сайті Національної спілки письменників України.

 

Лавреатом першої премії за «антивоєнний» роман «Цуцик» (2019) став Віталій Запека з Полтави.

«Це перша премія «Цуцика» (якщо не вважати диплом фестивалю «Зелена хвиля». Після гонінь на цю книжку під час номінації на премію Шевченка трохи дивно отримати премію від спілки письменників. Хоч і Львівської філії. Адже голова Всеукраїнської, Михайло Сидоржевський, написав відкритий пасквіль на цю книжку, не читаючи її», – повідомив в ексклюзивному коментарі Читомо Віталій Запека.

 

Читайте також: Сатира, дитліт і проза усіх калібрів: три книжки від письменників з військовим досвідом

 

Друга премія присуджена Олегові Полякову з Києва за роман «Крижана карусель» (2019).

 

Володарем третьої премії за роман «Люди і трафарети» (2018) став письменник із Ківерців (Волинської області) Сергій Гупало.

 

Спеціальну відзнаку Премії на пошанування Левка Різника отримає Галина Лицур-Щадей з Івано-Франківщини за збірку оповідань «Таке життя» (2019).

 

Церемонія нагородження і представлення книжок переможців відбудеться на початку травня цього року, про що буде повідомлено додатково.

 

Нагадаємо, Премію імені Ірини Вільде заснували 2007 року Львівська обласна організація Національної спілки письменників України та народний депутат України Петро Писарчук на честь 100-річчя від дня народження української письменниці Ірини Вільде. Премією відзначаються українські письменники за визначні літературні здобутки, новаторство в українській прозі різних жанрів, сприяння сучасному літературному процесу в Україні.

 

Як повідомлялося, Літературна премія Європейського Союзу оголосила короткий список.

 

Читайте також: «Сестри Річинські» як «Гра Престолів»: що спільного у Вільде і Мартіна