збереження культури

Відомі нові стипендіати Українського Мистецького Фонду Екстреної допомоги

18.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український Мистецький Фонд Екстреної допомоги (UEAF) разом із французьким фондом Peace for Art Foundation надали стипендії чотирьом українським діячам у сфері письменництва та журналістики. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Музею сучасного мистецтва.

Стипендії отримають:

 

  • Євгеній Стасіневич, літературний критик, літературознавець, лектор;
  • Олександр Савчук, засновник і редактор видавництва «Видавець Олександр Савчук», співзасновник «Літературної резиденції «Слово» у Харкові;
  • Олександр Михед, український письменник, культуролог, куратор мистецьких проєктів;
  • Настя Калита, журналістка, до серпня 2022-го року головна редакторка онлайн-видання про мистецтво Support Your Art.

 

Євгеній Стасіневич використає стипендію для написання збірки есеїв про українську літературу XIX та XX століть, роботу над якою вже розпочав: «Там запропоную власний погляд і на центральні фігури (серед них Українка, Тичина, Зеров), і на динаміку літературно-культурних процесів. Самі тексти будуть відокремленими й автономними, але траєкторія, що її вони врешті вибудують, сподіваюсь, поєднає есеї в певну зв’язну історію».  

 

Анастасія Калита зазначила, що завдяки стипендії продовжуватиме писати про мистецтво та перекладацькі практики. Вона планує реалізувати три тексти про становлення та розвиток перформансу і концептуалізму в Україні. 

 

Олександр Савчук повідомив: «Плануємо перевидання легендарного часопису “Арка”, що виходив у Мюнхені у 1947-1948 роках за редакції Віктора Петрова, а потім Юрія Шевельова (Шереха). Цей часопис — результат взаємодії цвіту нашої творчої інтелігенції, що емігрувала на захід під час Другої світової війни. Всього вийшло 9 випусків, тепер вони будуть під одним корінцем, із передмовою відомого українського літературознавця і з покажчиком. Також у планах створення англомовної версії сайту видавництва».

 

Олександр Михед розповів, що у межах стипендії працюватиме над циклом есеїв, що фіксують наслідки повномасштабного вторгнення, поєднуючи розповідь про особистий досвід і ширший суспільний контекст. Окремий фокус есеїв – фіксація злочинів окупантів рф.

 

Український Мистецький Фонд Екстреної допомоги — фонд для підтримки незалежних митців і працівників сфери культури. Заснований після повномасштабного вторгнення росії громадською організацією «Музей сучасного мистецтва» разом із партнерами Zaborona, The Naked Room та Мистецьким Арсеналом. Завдання фонду — забезпечити безперервність та розвиток українського культурного процесу в умовах війни.

 

Фонд надає одноразову фінансову допомогу та стипендії до 3-х місяців.

 

Нагадаємо, польське літературне об’єднання Unia Literacka пропонує довготривалу допомогу для українських письменників і письменниць. Більше про актуальні гранти та можливості для діячів культури за посиланням.

 

Читайте також: Можливості у 2022 році: гранти та стипендії у культурній сфері

 

Чільна ілюстрація: UEAF