Книжковий Арсенал

Відомі переможці конкурсу «Антитвір-2020»

19.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголосив результати підліткового літературного конкурсу «Антитвір-2020». Про це повідомляється на офіційному сайті Мистецького Арсеналу.

Цього року до участі в конкурсі була подана рекордна кількість робіт — 110 учасників та учасниць зі всієї України міркували над темою «Все буде добре. Чи ні?». Твори приймали без будь-яких обмежень у жанрі та об’ємі тексту: фантастичні оповідання й реалістичні щоденники, есе, вірші, п’єси та критичні огляди книжок на тему епідемій.

 

Переможниці конкурсу «Антитвір-2020»:

 

1 місце – Чащіна Марія «Lacrima dell’anima»;
2 місце – Вельшинська Вікторія «ТІ, ЩО НЕ ІСНУЮТЬ»;
3 місце – Ладиченко Олександра «Квіткова хірургія»;
4 місце – Строкач Дар’я «Епідемія дерев»;
5 місце – Щуліпенко Катерина «Коли розквітне душа».

 

За найбільш песимістично-оптимістичні твори спеціальні відзнаки отримали Кошуков Северин «Наодинці з совою» та Челакова Орися «Я зникла з надією, що все буде добре…».

 

«Цьогорічний Антитвір став для нас справжньою несподіванкою. Не тільки завдяки найбільшій за 3 роки кількості учасників та учасниць, а й через надзвичайно високу якість робіт. Часом ми навіть сумнівалися, чи дійсно автор підліток – настільки зрілими були деякі твори. Зрештою я отримала величезну насолоду від читання. Пригодницька повість про Хранителів часу, містична історія про збирача душ під час епідемії в Мілані, оповідання про те, як нерозділені почуття проростають в нас, повільно вбиваючи у мовчанні, а варто ж лише почати говорити! Особливо запам’яталася зворушлива історія про екзистенційну кризу та віднайдення віри, яка мені нагадала власні підліткові роки. Після всього прочитаного ми точно знаємо – принаймні з наявністю молодих талановитих письменників у нас точно все буде добре!», Світлана Цуркан, керівниця відділу освітніх програм Мистецького арсеналу.

 

Головною новиною церемонії нагородження став особливий приз, ініційований керівницею проєкту «БараБука» Танею Стус — видання збірки творів, до якої увійдуть антитвори, що посіли 1-7 місця та отримали спеціальні відзнаки. Видання збірки заплановано в рамках колаборації видавництва «Ранок» та проєкту підтримки дитячого читання «БараБука». Видання очікується до наступного фестивалю «Книжковий Арсенал», що відбудеться у 2021 році.

 

«Роботи учасників вразили мене своєю глибиною, сміливістю та інтелектуальною та стилістичною освіченістю. Я читаю багато рукописів письменників і маю з чим порівнювати. Кілька робіт, які вийшли у фінал, мають потенціал рішуче конкурувати з українськими авторами, чиї книжки є на полицях книгарень, і перевершують більшість відомих мені «проб пера», — Таня Стус, керівниця проєкту «БараБука».

 

«Нарешті я знайшла за що подякувати карантину та тому, що ми перенесли фестиваль «Книжковий Арсенал» на 2021 рік – за час, який я змогла спокійно присвятити читанню! Це вже втретє відбувається конкурс «Антитвір», і втретє я як член журі читаю тексти фіналістів. Зазвичай мої читання антитворів припадали на найгарячіший період підготовки до фестивалю, а в цьому році я змогла без поспіху максимально зануритися в незвичайні, глибокі, образні, динамічні та дуже щирі тексти! Я вражена багатьма авторами та авторками: їхньою майстерністю володіння словом, яскравістю образів, гостротою тем, оригінальністю прийомів, влучністю метафор, сміливістю… А ще я вражена тим, як співзвучні наші емоції щодо подій навколо, наші страхи, розгубленість, бажання побачити світло в кінці цього тунелю», — Юлія Козловець, кураторка дитячої програми Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

 

Переможниці конкурсу отримали призи від Visa — сертифікати на «Курс письменницької майстерності» від LITOSVITA та книги Катерини Бабкіної «Звичка писати» з автографом авторки. Усі фіналісти та фіналістки конкурсу отримали від Visa комплекти книг із розвитку письменницької майстерності. Окрім збірки переможців твори фіналістів будуть опубліковані на сайті Мистецького арсеналу.

 

«Дуже потішила «трушність» творів – жива мова, точні деталі і меми дозволяють побачити справжнього героя чи автора-підлітка, який не намагається вдавати із себе когось іншого, тож як читач, часто могла сказати, що вірю цьому текстові. Найбільше торкнули ті твори, де автори досліджували питання “для чого нам пандемія?” — тут були глибокі і несподівані рефлексії про цінність часу, сміливість бути собою і приймати іншого, а ще кілька справді слушних ідей, як нам полагодити світ, який зламався», — Катерина Кисельова, журналістка онлайн-видання «Освіторія».

 

Як відомо, літературний конкурс для учнів 8-11 класів «Антитвір» відбувається в межах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» з 2018 року. Конкурс спрямований на розвиток критичного висловлювання й креативного підходу до письма у підлітків. Тема конкурсу щороку співзвучна з фокус-темою фестивалю.

 

Раніше повідомлялося, що стали відомі лауреати VII Всеукраїнського поетичного конкурсу «Гайвороння».

 

Джерело: Мистецький Арсенал