індія

Відомі переможці книжкової премії Індії

28.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі індійської літературної премії Publishing Next Industry Awards 2021 (Галузева нагорода «Наступні у друці») оголосили переможців. Про це ідеться  на сайті премії.

 

Нагороди присудили в наступних номінаціях:

 

 • «Книгарнею року» стала Eureka Books. 

 

 

Eureka Books — це букіністична книжкова крамниця, яка також продає і сучасні видання, на північному узбережжі Каліфорнії. Заснована в 1987 році.

 

«Ми спеціалізуємося на книжках, що стосуються Північної Каліфорнії, і маємо великий вибір сучасних перших видань, книжок щодо східної релігії, метафізики, мистецтва та інших тем», — повідомляють на сайті книгарні.

 

 • «Англомовною книжкою року» нагородили видання Sebastian and Sons: A Brief History of Mrdangam Makers («Себастьян і сини: коротка історія творців мриданґи») Т. М. Крішни. 

 

 

Книжка розповідає історію створення музичного інструмента мриданґа, що шанується як один з восьми священних музичних інструментів, і індуїсти навіть проводять їй пуджу (обряд поклоніння).

 

«Хоча кільком митцям приписують створення та еволюцію інструменту, жоден з них не зазнав фундаментального аспекту створення інструменту:  необхідності ховатися. Якість шкіри та спосіб її висушування, різання, розтягування, перев’язування та плетіння впливає на тон, тембр і звучання інструмента. Для цього потрібні добре налаштований слух і здатність перекладати абстрактні ідеї, висловлені музикантами, у тілесну реальність мриданґи. Є легендарні гравці на мриданзі, так; є також видатні творці інструмента.  «Себастьян і сини» досліджує світ цих митців, їхню історію, знання та життєвий досвід, щоб прийти до більш органічного та цілісного розуміння музики, яку створює  мриданґа», — ідеться в анотації.

 

 • «Книжкою року мовами Індії» стала Biplabi Rashbehari Bose o Japan («Революціонер Раш Бехарі Бозе у Японії»). Автор — Такеші Накадзіма, перекладач — Кадзухіро Ватанабе.

 

 

Раш Бехарі Бозе — індійський революційний лідер проти британської влади. Він був одним з ключових організаторів заколоту Гадар і заснував Першу індійську національну армію під час Другої світової війни. Також заснував японську філію індуїстської Махасабхи, ставши її першим президентом.

 

Видання розповідає про історію його життя. «Після того, як не вдалося вбити лорда Хардінджа, Раш Бехарі Бозе приїхав до Японії в червні 1915 року, щоб уникнути неминучого ув’язнення та смерті від британців. Раш Бехарі втік до Японії, але в центрі його життя у вигнанні була мрія зробити Індію незалежною. Це історія про майже забуту главу життя Раш Бехарі та його значний внесок у рух за незалежність Індії», — повідомляють в анотації.

 

 • «Книжкою року у галузі ілюстрації чи фотографії» став графічний роман Still Life («Натюрморт»). Авторка — Анушка Хан.

 

 

«Пінкі — відлюдниця, який рідко покидає передмістя. Коли її чоловік Паша зникає, всі припускають найгірше, але вона вирушає шукати його. У своїх пошуках вона стикається з омріяним краєвидом: старовинним інтер’єром міста, в якому вона народилася, яскравими хуторами й полями Пашиного дитинства та темною пустотою гір. Натюрморт — це експеримент із візуальним оповіданням,  яке використовує зображення та слова, щоб створити тривожний та надзвичайний світ. Частково подорож, частково екзистенційний трилер, він шукає нових способів поглянути на любов, ізоляції, пам’ять і втрату, запитуючи, що пов’язує нас один з одним і зі світом природи, і як нами керують імпульси, які ми ледве розуміємо», — повідомляють в анотації.

 

 • «Книжкою року для дітей від 0 до 8» стала When Adil Speaks, Words Dance («Коли Аділь говорить, слова танцюють»). Авторка — Лаванія Картік.

 

 

 

«Це сердечна історія про співчуття, інклюзивність та дивовижні надздібності дружби», — ідеться в анотації.

 

 • «Книжкою року для дітей від 8» стала They Made What? They Found What?(«Що вони зробили? Що вони знайшли?»). Авторка — Швета Танеджа.

 

 

«Познайомтеся з найяскравішими вченими Індії та прочитайте все про їхні неймовірні, новаторські винаходи в цій першій у своєму роді книзі. Досліджуйте найзахопливіші галузі науки, від нанотехнологій та інженерії до тропічної екології та молекулярної фізики, і знайдіть відповіді на наукові запитання, про які ви завжди думали. Чи всі вчені носять лабораторні халати? Звідки вони беруть свої геніальні ідеї? Як вони перетворюють ці мозкові хвилі на винаходи, що змінюють життя?», — ідеться в анотації.

 

 • «Обкладинку року (книжка англійською)» отримала Intimate City («Інтимне місто»). Дизайнерка — Сукруті Ана Стенлі.

 

 

Видання розповідає про Мумбаї та секс-бізнес у ньому.

 

 • «Обкладинку року (книжка індійською)» отримала Jeevan ki Bahaar («Ключ до життя»). Дизайнер — Рохіт Кокіл.

 

 

 • Ілюстраторкою року стала Арчана Шрінівасан.

 

 

 • Видавчинею року стала Річа Бурман.

 

 

 • «Видавництвом року» стало HarperCollins Publishers India. 

 

 

Publishing Next — форум для працівників книжкової галузі, що підіймає актуальні проблеми книговидання. Премія Publishing Next Industry Awards 2021, заснована у 2014 році, спрямована на винагородження видавців та працівників книжкової галузі за інновації та лідерство в індійській книжковій торгівлі.

 

Нагадаємо, видавництво Tulika Publishers також отримало нагороду International Excellence Awards Лондонського книжкового ярмарку для видавців для дітей та молоді.

 

Читайте також: Невільники духовного раю: індійські інтелектуали та правозахисники-політв’язні

 

Чільне фото: Publishing Next Industry Awards