International Excellence Awards

Відомі переможці International Excellence Awards 2022

25.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Премія International Excellence Awards, яка покликана продемонструвати світові й національні досягнення видавничої справи, що вручається на Лондонському книжковому ярмарку, оголосила переможців 2022 року. Про це ідеться на сайті премії.

«Протягом останніх кількох складних років видавнича справа знову і знову демонструвала відданість читачам і пристрасть до написаного слова, що не може не вражати й надихати. Ми з нетерпінням чекаємо зустрічі з деякими з переможців особисто на Лондонському ярмарку, щоб обговорити їхню роботу та дізнатися, як вони впроваджуватимуть інновації в майбутньому», — повідомив Енді Вентріс, директор Лондонського книжкового ярмарку.

 

Премію отримали 8 лавреатів з 7 семи країн:

 

 

  • «Бібліотекою року» стала Копрівницька публічна бібліотека «Фран Галович» (Хорватія).

 

Журі International Excellence Awards зазначили: «Ми вважали, що хорватська заявка показує роботу, яку виконали бібліотекарі з усього світу — не лише для розміщення інформації в Інтернеті, а й для формування цифрової грамотності та навичок, які потрібні користувачам, особливо дітям та молоді, щоб залишатися залученими та підтримувати навчання онлайн».

 

  • Книгарнею року визнали Rahva Ramat Viru Store (Естонія), яка виборола нагороду, «демонструючи важливість екологічності під час реконструкції, поєднання «середовища злиття», яке поважає коріння, живить ностальгію, а також надає сучасні технічні послуги. Усе це поєднується, щоб створити чудовий культурний оазис для спільноти та клієнтів, незалежно від їхньої мови, інтересів чи віку, обслуговується досвідченим персоналом, який натхненний запропонувати той рівень обслуговування, що відповідає натхненному середовищі книгарні».

 

  • Нагородою «Видавець авдіокниги року» відзначили Saga Egmont (Данія). 

 

Журі премії наголосили, що видавництво вразило «міжнародним охопленням, а також широтою його глобального видання авдіо та прихильністю до перекладу кількома мовами та охоплення нових територій». Також журі наголосила на бажанні видавництва записувати в авдіоформаті нові книжки, до того недоступні в такому форматі.

 

  • Macmillan Audio (США) також отримав спеціальну відзнаку від суддів за «вражаючий ріст в порівнянні з органічним зростанням ринку, представлення бестселерів, а також за їхню креативність і просування, які отримали схвалення критиків».

 

 

  • Tulika Publishers (Індія) виграло першу премію для видавців для дітей та молоді, запроваджену у 2022 році. 

 

Щодо нього журі помітили «чітку видавничу філософію організації та прихильність, яку вони демонструють у своїй видавничій програмі, створювати книжки для широкої групи молодих читачів різними мовами», за що видавництво і отримало нагороду.

 

  • Institut Ramon Llull (Іспанія), який взяв участь у виставці «У центрі уваги каталонської мови» на Лондонському книжковому ярмарку, отримав нагороду «Ініціатива літературного перекладу». 

 

Журі похвалили організацію, зазначивши: «Інститут справді перевершує себе. Працюючи у партнерстві з розгалуженими мережами, які розвинув серед університетів, культурних центрів, видавців та перекладачів, він створив широкий набір взаємопов’язаних ініціатив для просування перекладу — від надання грантів на переклад, резиденцій та підтримки літніх шкіл для початківців перекладачів, на стипендії для видавців та літературних агентів»

 

Також журі наголосили, що завдяки своїй роботі з експорту та підтримки каталонської літератури та перекладачів, які працюють у цій галузі, Інститут Рамона Лілля допомагає впевнюватися, що каталонська література в усіх жанрах процвітає далеко за межами власних кордонів.

 

  • Editions Animées (Франція) отримало нагороду Educational Innovation Award, теж запроваджену у 2022. Журі назвало ініціативу видавця BlinkBook «захопливим способом використання технологій та інноваційним залученням маленьких дітей у світ читання, надаючи корисну підтримку до основного процесу навчання».

 

 

  • Анна Солер-Понт з агентства Понтас (Іспанія) стала лавреаткою премії «Професійні права», спонсорованої Книжковим ярмарком Шарджі.  

 

Судді оцінили агентство Солер-Понт як «не тільки видатне серед іспанських агентств, але і виняткове у своїй історії, що звернулося до письменників за межами Європи, зокрема на Близькому Сході та Азії, і знайшло їм видавців у всьому світі».

 

  • Цьогорічну нагороду «Інклюзивність у видавництві» отримало британське видавництво  Bloomsbury. 

 

Судді відзначили, що були «вражені широтою зусиль Bloomsbury щодо різноманітності та інклюзії, що стосуються широкого кола областей». Підхід видавця до проєкту збору даних співробітників Equal Opportunities також відзначили як позитивну сферу, що потребує уваги.

 

Як відомо, номінованими на цьогорічну премію були видавництва з 17 країн.

 

Нагадаємо,  у 2019 році український фестиваль «Книжковий арсенал» отримав нагороду Лондонського книжкового ярмарку International Excellence Awards у номінації «Літературний фестиваль», а у 2021 році авдіовидавництво «Абук» потрапило до короткого списку номінантів у категорії «Авдіокнижкове видавництво року».

 

Читайте також: Яскравий лондонський дебют: перемоги Арсеналу та увага до українського стенду