Вікторія Амеліна

Вікторія Амеліна отримала поранення внаслідок обстрілу росіянами Краматорська

29.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Внаслідок ракетного обстрілу російськими збройними силами ресторану в центрі Краматорська (Донецька область), що стався ввечері 27 червня, була поранена українська письменниця, членкиня Українського ПЕН, документаторка воєнних злочинів у правозахисній організації Truth Hounds Вікторія Амеліна. Про це повідомляється на офіційній сторінці Українського ПЕН.

Наразі Вікторія перебуває у лікарні. Як повідомляє Український ПЕН, поруч із нею фахові лікарі, її рідні та друзі. У неї є все необхідне, потреби у зборі додаткових коштів немає. Про подальші новини і потреби Український ПЕН інформуватиме з дозволу рідних.

 

В офіційній заяві Українського ПЕН також зазначено, що «обстріл у Краматорську – це черговий російський воєнний злочин, адже 27 червня 2023 року росіяни свідомо поцілили ракетами в цивільну будівлю в Краматорську, де зазвичай збиралося багато людей». Станом на ранок 29 червня вже відомо про 12 загиблих та 60 поранених внаслідок удару.

 

Серед постраждалих внаслідок російського обстрілу Краматорська – колумбійські письменник Гектор Абад, журналістка Каталіна Гомес і політик Серхіо Харамільйо, делегацію яких супроводжувала Вікторія Амеліна.

 

Нагадаємо, що Вікторія Амеліна дебютувала у літературі у 2014 році романом «Синдром листопаду, або Homo Compatiens». Її роботи потрапляли до коротких списків національних та міжнародних премій: «ЛітАкцент року – 2017», Премії міста літератури ЮНЕСКО, Європейської літературної премії та інших. Вікторія є лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського (2021) та засновницею Нью-Йоркського літературного фестивалю, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області. Тексти Вікторії Амеліної публікувалися в перекладах польською, чеською, німецькою, нідерландською та англійською мовами. Нещодавно роман «Дім для Дома» було перекладено іспанською мовою.

 

З літа 2022-го Вікторія Амеліна приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds. Разом із командою вона працювала як документаторка воєнних злочинів на деокупованих територіях на сході, півдні та півночі України, зокрема у Капитолівці на Ізюмщині, де знайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка.

 

Читайте також: Вікторія Амеліна: Після трагедії не потрібно слів, усі слова скочуються у вирву

 

Фото: Juan Vega de Soto