Баркемп

Віртуальний книжковий стенд: як тимчасовий майданчик стає постійною платформою

22.10.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Онлайн прийшов надовго. Цифрові технології вплітаються у практику книжкового ринку зі все більшою інтенсивністю. Що вже казати про коронакризу, яка змусила книгарні, видавництва та книжкові ярмарки майже повністю переселитися у віртуальний простір. Усі ці чинники стимулюють винайдення нових форматів репрезентації видавничої продукції у цифрі.

Директор з маркетингу і продажів видавничої групи «Verlagsgruppe Oetinger» Тіло Шмід розповів у межах баркемпу про віртуальну платформу – книжковий стенд – над якою працює його команда, а також показав його прототип.

Ідея створити віртуальний стенд прийшла нам, коли ми побачили, як змінилася медіаповедінка споживачів і як люди все більше використовують цифрові простори. Ми хочемо бути видимими там, де є наші покупці. Тим паче через пандемію традиційні місця зустрічей, такі як Франкфуртський книжковий ярмарок, стали не доступними. Цьогоріч ми вперше за історію видавничої групи – а вона була заснована 75 років тому – не будемо у Франкфурті. 

Перш ніж створювати віртуальний стенд, ми запитали себе: «Навіщо люди відвідують ярмарки?». Представники видавничої і інших креативних галузей приходять за нетворкінгом, домовленостями й продажами. Також вони хочуть презентувати себе і дискутувати.

 

Покупці на ярмарках шукають досвід і натхнення, обмін з однодумцями та учасниками заходу, а ще вони бажають брати участь в подіях, зустріти авторів, ілюстраторів, зірок і друзів. Тому наш віртуальний стенд пропонуватиме: інноваційність, долученість до спільноти, інтерактив та простір розваг. 

 

«Verlagsgruppe Oetinger» вже запустила прототип проєкту, який можна подивитися за посиланням. Повноцінно віртуальний стенд запуститься навесні.

Відвідувачі стенду може вільно переміщатися по секціях. Вони можуть розглянути вітрину книжок, прочитати додаткову інформацію про видання і перейти на сайт видавництва, щоб їх купити. В іншій кімнаті можна переглядати відео чи фільми. Також є спеціальний медіапростір, де будуть зібрані аудіоуривки. А ще буде окрема віртуальна кімната для ділових зустрічей і багато іншого. Ми хочемо відстежувати, якими книжками цікавляться відвідувачі, і враховуватимемо це в подальшій роботі. 

Для нашої видавничої групи участь в офлайн-ярмаркові з усіма супутніми витратами коштує приблизно 500 тисяч євро. Вартість віртуального стенду – близько 25 тисяч євро. Тобто він допоможе нам заощадити кошти та створить для нас нові можливості. Ми очікуємо, що завдяки віртуальному стенду зможемо укласти більше угод, ніж під час офлайн-ярмарку. Також перевагою цього проєкту є те, що він не є тимчасовим, ми збираємося використовувати його постійно.

 

Коронакриза мине, але цифрові комунікації та платформи ставатимуть все важливішими. Хоча, звичайно, цифровий формат не може замінити повністю офлайнове спілкування.

 

У короткостроковій  перспективі ми отримаємо вигоду, але для гри в довгу потрібно зустрічатися з людьми. І це не лише про Франкфуртський ярмарок, а також про подорожі в інші країни та зустрічі з тими, хто не доступний онлайн. Це буде залишатися важливим, але й буде поступово змінюватися. Я думаю, що у найближчі кілька років Франкфуртський ярмарок буде меншим, ніж раніше, і ми бачитимемо менше реальних стендів і більше віртуальних.

 

Читайте також: Франкфуртський ярмарок та пандемія: гібридна модель для найбільшої книжкової події світу