Влад Троїцький

Влад Троїцький став лауреатом Премії імені Василя Стуса

29.08.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цьогорічну Премію імені Василя Стуса отримав театральний режисер Влад Троїцький. Про це оголосили на церемонії нагородження в Національному музеї Тараса Шевченка.

 

Влад Троїцький — театральний режисер, засновник театру «ДАХ» та фестивалю ГогольFest, гуртів ДахаБраха, Dakh Daughters, TseSho aka Teatr-Pralnia та проєкту Nova Opera.

 

«Стус – це людина, яка не боялася бути незручною, адже бути незручним – це не завжди безпечно. Можливо, саме на таких долях формується дух нації й країни. Це велика людина. І бути нагородженим цією премією – велика честь для мене», – сказав Троїцький під час нагородження.

 

Лауреат отримав оновлену статуетку переможця, дизайн якої розробив Дмитро Покрасьон, а також грошову винагороду.

 

Премія імені Василя Стуса заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком (1928–2014). Її вручають за внесок в українську культуру та активну громадянську позицію. Починаючи з 2016-го, Києво-Могилянська бізнес-школа [kmbs], PEN Ukraine та видавництво Дух і Літера взяли на себе справу продовження премії.

 

Серед лауреатів премії: письменники Костянтин Москалець, Сергій Жадан, музиканти Святослав Вакарчук, Олександр Положинський, Руслана Лижичко, Марія Бурмака, сестри Тельнюк, історик Володимир В’ятрович, правозахисник Мирослав Маринович, президентка «Форуму видавців» і директорка Інституту книги Олександра Коваль та інші.

 

Як відомо, минулорічну премію імені Василя Стуса отримав президент Католицького університету, єпископ Борис Ґудзяк.

 

Фото: Женя Перуцька