Юрій Андрухович

Вночі в радіоефірі Андрухович презентує новий роман «Радіо Ніч»

08.12.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В ніч з 12 на 13 грудня, о 00:07, в ефірі програми «Нічна вахта» на UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура Юрій Андрухович презентує новий роман «Радіо Ніч», що вийшов у видавництві Meridian Czernowitz. Подія відбудеться у форматі перформансу на межі радіодрами та моноспектаклю наживо, автор читатиме уривки з нового роману у супроводі спеціально створеної музики та спецефектів.


 

Почати знайомство з романом можна буде 11 грудня об 11:10 в програмі Олени Гусейнової «У нас все культурно». Юрій Андрухович розкаже про те, чому він обрав Днем презентації ніч із 12 на 13 грудня, чому перші дві сторінки цього тексту важливо було написати до початку 2019 року. А ще – про міста й дороги, сни й біографії, і ніч як простір.

 

Долучитися до розмови можна зателефонувавши до студії за номером: 044 239 62 95. Свої запитання також можна надіслати на студійний Viber: 093 834 59 50.

 

Одразу після ефіру відбудеться запис фрагментів «Радіо Ніч» в авторському виконанні для програми «Аудіокнижка», яку презентують на UA: Радіо Культура вже цієї зими.

 

Центральною подією презентації роману стане перформанс, який відбудеться опівночі 13 грудня. Упродовж події Юрій Андрухович перевтілиться наживо у роль радіоведучого, головного героя свого роману. Ідея книжки з’явилася в автора кілька років тому, коли під час інтерв’ю на варшавській радіостанції у нього запитали: чим би він став займатися, якби перестав писати? На це Андрухович відповів, що заснував би власну радіостанцію. Радіостанція була б винятково нічною, в її ефірі лунала музика та роздуми-монологи ведучого. Так ще 15 років тому виникла ідея тексту і весь цей час автор до неї не звертався аж до завершення роботи над «Коханцями Юстиції» у 2019 році.

 

«Радіо – істота переважно нічна. Ніч і радіо – ідеальне й інтимне поєднання. Презентувати книгу на радіо вночі – про таке я міг лише мріяти. І от збувається», – говорить Андрухович в ексклюзивному коментарі для Читомо.

 

Протагоніст роману, музичний герой барикад Йосип Ротський, рятуючись від переслідування спецслужбами, недоречної любові та банківських спокус знаходить сховок у приміщенні, звідки можна вести нічний ефір. Так з’являються монологи автора і музичний Список Ротського, один трек із якого, а саме заключну композицію, слухачі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура почують впродовж перформансу.

 

Основою для обкладинки книжки стала картина Влодка Костирка «Перепочинок під час утечі в Єгипет», створена 2020 року. У книжці також є QR-код із доступом до Списку Ротського – треклиста, що став музичним оздобленням «Радіо Ніч».

 

Письменник Андрій Бондар так прокоментував Читомо появу нового роману Андруховича: «Для мене «Радіо Ніч» – взагалі своєрідна сума всієї прозової творчості Юрія Андруховича. «Радіо Ніч» якраз мусив би попустити всіх, хто любить поговорити про жанрову чистоту і до цього, властиво, й звузити весь дискурс. Бо це таки роман не par excellence, а цілком і повністю. Сподіваюся, з «Радіо Ніч» знову заговорять про речі по-справжньому важливі в літературі».

 

Пряма трансляція перформансу розпочнеться 13 грудня о 00:07 на Facebook сторінках Радіо Культура та Meridian Czernowitz, на YouTube Українського радіо, а також в прямому ефірі Радіо Культура та Українського радіо.

 

Подія на Facebook – за посиланням.

 

Нагадаємо, новий роман Юрій Андрухович представив на цьогорічному фестивалі «Фронтера».