конкурси

Встигнути до кінця року: 10 актуальних конкурсів грудня

09.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

«Себе показати і на людей подивитися», – ніщо так не стимулює до творчості, як невелика конкуренція та можливість себе проявити. А надто ж, коли за це ще й можна отримати винагороду.

Спеціально для наших читачів, ми склали добірку конкурсів, у яких можна взяти участь до кінця року. 

Літературна премія імені Павла Тичини

  • Приймання творів здійснюється до 15 грудня 2021 року

Літературна премія імені Павла Тичини – щорічна премія Національної спілки письменників України, що присуджується з 1973 року за найкращу книгу поезії.

 

Дізнатися більше.

Всеукраїнський конкурс «Стежками каменяра» 

  • Приймання творів здійснюється до 15 грудня 2021 року

Щорічний Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра» проводить міжнародний фонд Івана Франка.

 

Переможців конкурсу і дипломантів визначатимуть у трьох номінаціях: «Проза», «Поезія» та «Найкраща ілюстрація до творів Івана Франка». Твори повинні мати художньо-мистецьку цінність, бути патріотичними і соціально важливими. 

 

Дізнатися більше.

Конкурс відгуків на дитячу літературу від «НК-Богдан»

  • Приймання відгуків здійснюється до 29 грудня 2021 року

Видавництво «НК-Богдан» проводить конкурс відгуків на дитячу літературу. Головний переможець отримає – отримає 25 дитячих книг. 

 

Ще п’ять – отримають персональний промокод на знижку 50% на усі книги на сайті.

 

Дізнатися більше.

Міжнародний конкурс прози від журналу «Склянка Часу Zeitglas»

  • Приймання творів здійснюється до 30 грудня 2021 року

Журнал «Склянка Часу Zeitglas» запрошує авторів до XI-й міжнародного конкурсу на краще коротке оповідання «Zeitglas-2021».

 

Мета конкурсу — висвітлення проблем сьогодення та ознайомлення читачів зі зразками нинішньої художньої літератури, котра не знає кордонів та утисків цензорів.

 

Дізнатися більше.

Всеукраїнська літературна премія імені Анатолія Криловця

  • Приймання творів здійснюється до 31 грудня 2021 року

Всеукраїнської літературної премії імені Анатолія Криловця третій рік поспіль проводиться НСПУ та Рівненською обласною організацією НСПУ.

 

Премія присуджується з метою популяризації та підтримки талановитих українських письменників за вагомі поетичні твори високого ліричного змісту та звучання в номінаціях: «Любовна лірика» та «Філософська лірика».

 

Переможці нагороджуються грошовою премією та дипломом. 

 

Дізнатися більше.

Літературна премія Ірпеня

  • Приймання творів здійснюється до 31 грудня 2021 року

Літературна премія Ірпеня – щорічна всеукраїнська премія в галузі літератури, заснована 2020 року товариством «Відважних» та Інвестиційною радою Ірпеня. Премія вручається в трьох номінаціях: «Проза», «Поезія» та «Література для дітей» (саме в Ірпені жив письменник, автор «Пригод Незнайка» Микола Носов).

 

На розгляд журі приймаються невидані раніше рукописи авторів, які дотепер не видавали жодної книги, але публікували свої твори в колективних збірках чи антологіях. 

 

Дізнатися більше.

Конкурс рукописів від видавництва «Читай українською»

  • Приймання творів здійснюється до 31 грудня 2021 року

До участі в конкурсі приймають рукописи, написані українською мовою. 

 

Пріоритет надається прозі у жанрі фантастики, нон-фікшн (психологія, саморозвиток), дитячій та підлітковій літературі, але розглядаються всі надіслані пропозиції.

 

Дізнатися більше.

Літературна премія «Експедиція» імені Леоніда Тендюка

  • Приймання творів здійснюється до 31 грудня 2021 року

Премія прагне привернути увагу до високохудожніх творів сучасних українських письменників пригодницьких жанрів.

 

На здобуття премії у номінації «проза» можуть претендувати автори романів, повістей, оповідань, новел, есе, нарисів пригодницько-мандрівного змісту.

 

У номінації «поезія» – автори поетичних творів, у яких оспівується рідна природа, любов до України, одвічне прагнення народу до свободи.

 

На конкурс приймаються книжки та твори, опубліковані в журнальній періодиці протягом останніх п’яти років і які не були відзначені іншими преміями.

 

Дізнатися більше.

Літературна премія імені Василя Кожелянка

  • Приймання творів здійснюється до 31 грудня 2021 року

Премія має на меті ініціювання та реалізацію активностей, які сприятимуть тому, щоб ім’я Василя Кожелянка стало одним із центральних культурних брендів Чернівців, символом «Книжкової столиці України – 2022» та загалом точкою тяжіння літературно-мистецького, книжкового життя міста.

 

У 2022 році Премію буде вручено у двох основних номінаціях: «Срібний павук» ー найкраща книга, яка осмислює Чернівці; «Homo Ludens» ー тексти малої прози, створені у жанрі альтернативної історії та/або ретропрози. 

 

Дізнатися більше.

Літконкурс видавництва «Смолоскип»

  • Приймання творів здійснюється до 31 грудня 2021 року

Від 1993 року видавництво «Смолоскип» проводить конкурс для молодих українських літераторів. У конкурсі перемагали відомі зараз автори та авторки Софія Андрухович, Сергій Жадан, Маріанна Кіяновська, Андрій Кокотюха, Олег Коцарев, Дмитро Лазуткін, Мирослав Лаюк, Тарас Прохасько, Мар’яна Савка, Ірина Шувалова та багато інших.

 

Конкурс проводять у трьох номінаціях: поезія (вік учасників: від 18 до 35 років), проза та науково-популярна гуманітаристика (від 18 до 40). На конкурс приймають раніше не публіковані твори, написані українською мовою.

 

Дізнатися більше.