свобода слова

Видавництво з Венесуели отримало премію за захист свободи слова

02.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна премія за свободу публікацій (International Freedom to Publish Award) оголосила лауреата 2022 року, яким стало видавництво Editorial Dahbar з Венесуели. Про це повідомляється на сайті Асоціації американських книговидавців.

 

«Редакція Dahbar виявила надзвичайну сміливість і відданість, продовжуючи свою роботу, попри те, що соціальні та політичні умови у Венесуелі погіршилися, через що чимало людей залишили країну. – прокоментував Террі Адамс, голова Комітету зі свободи публікацій Американської асоціації книговидавців. – Сьогодні ми аплодуємо Серхіо Дахбару та його колегам за їхню хоробрість, водночас відзначаючи нашу спільну віру в те, що поширення ідей та інформації через книги має важливе значення для відновлення та підтримки демократичного суспільства».

 

International Freedom to Publish Award заснована Асоціацією американських книговидавців у 2002 році. Присуджується видавцю за межами США, який виявив мужність та стійкість у захисті свободи слова.

 

Editorial Dahbar розпочало свою діяльність 2011 року. Засновник видавництва, Серхіо Дахбар, мав досвід роботи у філіалі Random House в Латинській Америці. Editorial Dahbar спеціалізується на виданні есеїв, репортажистики, художньої літератури, мемуарів тощо.

 

«Наша мета – стати еталоном на іспаномовному видавничому ринку й підтримувати важку битву за свободу слова та критичне мислення», – йдеться на сайті видавництва.

 

Нагадаємо, цьогоріч до фіналу премії за свободу слова Prix Voltaire потрапила Українська асоціація видавців

 

Читайте також: Письменники і журналісти Венесуели: коли говорити стає небезпечно

 

Чільне фото: Freepik