Асоціація видавців

Видавці назвали кроки для подолання кризи у книговидавничій галузі України

18.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Члени Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів назвали десять кроків для подолання кризи у книжковій галузі України. Про це стало відомо з онлайн-трансляції прес-конференції «Що ще треба зробити для знищення освіти, культури та книговидання в Україні».

Генеральний директор видавництва «Ранок», член Правління Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів та представник України у Європейській Асоціації освітніх видавництв Віктор Круглов наголосив, що ситуація у галузі кризова через вплив пандемії та інші фактори. Він оголосив такі кроки для її подолання:

 

1. Надання пріоритету бюджетного фінансування на видання Міністерством освіти і науки підручників та посібників.
2. Забезпечення додаткового бюджетного фінансування видання підручників і посібників для учнів 8-х і 9-х класів у 2022 році в сумі 700 мільйонів гривень.
3. Затвердження у відповідних органах державної влади та реалізація Стратегії розвитку читання на 2021-2025 роки.
4. Ухвалення народними депутатами законопроєктів № 5238, 5239, 6287 щодо пільгового оподаткування суб’єктів книговидання та надання відшкодування книготоргівельним підприємствам на часткове покриття вартості оренди торговельних площ.

5. Надання книгарням дотацій з державного та місцевого бюджетів на покриття вартості оренди торговельних площ.
6. Створення умов для кредитування видавців під низький відсоток.
7. Систематична закупівля книжок для бібліотек у обсягах, що дозволяють щорічне оновлення бібліотечних фондів відповідно до рекомендацій Міжнародної бібліотечної асоціації.

8. Запровадження бюджетних сертифікатів на придбання книжок учнями шкіл, студентами, вчителями і викладачами.
9. Пряма фінансова інституційна допомога видавництвам, авторам і книгарням у кризовий період.

 

Директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький також додав до цих пропозицій боротьбу з піратством та контрафактом. Для цього він запропонував, серед іншого, запозичити норми європейського законодавства.

 

Як відомо, у жовтні Асоціація книговидавців та книгорозповсюджувачів закликала президента України підтримати галузь. Минулого тижня директорка Українського інституту книги Олександра Коваль запропонувала вісім кроків для перезавантаження бібліотек.