Асоціація видавців

Видавці просять дозволити торгівлю книжками у супермаркетах під час локдауну

07.01.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів звернулася до прем’єр-міністра України та міністра освіти і науки з проханням дозволити торгівлю книжками у супермаркетах під час локдауну. Текст листа-звернення за підписом президента асоціації Олександра Афоніна опублікували на офіційній сторінці організації у Facebook.

 

Зокрема у листі наголошують, що у період березневого карантину чи не єдиним майданчиком для офлайн-продажу книжок були мережі продуктових супермаркетів. Вони допомагали видавцям триматися на плаву і надавали можливість виплачувати заробітну плату співробітникам. Тому в асоціації пропонують переглянути окремі пункти Постанови Кабінету міністрів України № 1236, які накладають обмеження на роздрібну торгівлю під час локдауну, й викласти її у новій редакції, яка дозволить супермаркетам продавати поліграфічну продукцію.

 

«На жаль, у згаданій вище Постанові пункт 3 підпункт 4 перелік товарів, окрім продуктів харчування, які можуть реалізовуватися через мережі продуктових супермаркетів в період дії обмежувальних протиепідемічних заходів з 8 до 24 січня 2021 р., викладено таким чином, що будь-яка поліграфічна продукція, а зокрема книги та навчальні зошити, не потрапила до списку дозволених, на відміну від, наприклад, насіння та засобів захисту рослин», – говориться у зверненні.

 

В Асоціації зазначають, що у тексті постанови немає прямої заборони продажу книжок та відсутня заборона на продаж «товарів, що відтворюють та передають інформацію», а також посилаються на статтю 53 Конституції України, яка говорить про те, що кожен має право на освіту, а держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам

 

«У період новорічних свят та під час запланованого карантину мережі продуктових супермаркетів є одним із джерел, де громадяни можуть придбати дитячу літературу, яка є засобом розвитку, навчання й дозвілля малечі, адже жодні інші спеціалізовані книжкові магазини працювати не матимуть права! Одна із сучасних форм здобуття освіти — це дистанційна освіта, яка набула особливої актуальності у період карантинних обмежень. Ця форма здобуття освіти передбачає вільний доступ до різноманітних джерел інформації, без якого вона втрачає сенс. Для малечі друковані видання є одними з основних джерел інформації, що використовуються у навчанні та для розвитку», – наголошують в Асоціації видавців.

 

Як відомо, Кабінет міністрів оприлюднив постанову від 9 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

 

За планом локдаун буде 8-25 січня. На період локдауну заборонено відвідування усіх закладів освіти, окрім дошкільної та спеціальної. Заборонена робота кафе, барів, ресторанів. Заборонено приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, окрім купівлі товарів першої необхідності. Заборонено приймання відвідувачів в закладах розважальної діяльності. Заборонена робота закладів культури (театри, кінотеатри, виставки), фітнес-залів, басейнів, усіх масових заходів, крім офіційних спортивних. Салони краси можуть працювати винятково за попереднім записом та без очікування відвідувачів усередині. Закриються всі заклади розміщення, крім готелів та закладів реабілітації.

 

Раніше повідомлялося, що у Франції у зв’язку з забороною книгарням працювати через пандемію, письменники закликають порушувати обмеження і пропонують заплатити штрафні санкції замість книжкових магазинів.

 

Читайте також: Як українські книгарні переживають пандемію ⎯ розмова з двома директорками