Анна Франк

Видавці вибачилися за книжку, в якій ішлося про ймовірного зрадника родини Анни Франк

01.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Нідерландське видавництво Ambo Anthos попросило вибачення за книжку, яка ідентифікувала єврейського нотаріуса Арнольда ван ден Берга як зрадника Анни Франк та її родини. Відповідну заяву опублікували на сайті видавництва.

 

У  Ambo Anthos заявили, що припинять розповсюдження та друк книжки, допоки не проведуть додаткову роботу із перевірки тверджень у ній. У своїй заяві видавництво зазначило, що тепер вважає, що воно було захоплено «імпульсивністю» навколо публікації, і що воно повинно було зайняти більш «критичну» позицію.

 

За словами нідерландського громадського мовника NOS, Пітер ван Твіск, учасник розслідування-підґрунтя книжки, сказав, що твердження, зроблені в ній, були належним чином застережені, і що він здивований заявою  видавництва. Він додав, що слідча група ніколи не стверджувала, що розкрила повну правду, та зазначив, що їхня теорія мала «відсоток ймовірності щонайменше 85%», і дослідники сподівалися, що їхні висновки допоможуть заповнити прогалини в існуючих дослідженнях.

 

У книжці «Зрада Анни Франк» канадської письменниці Розмарі Салліван ідеться про  шестирічне розслідування команди з істориків, експертів та колишнього агента ФБР,  у ході якого встановили, що Арнольд ван ден Берг, єврейський діяч в Амстердамі, міг зрадити родину Франків, викривши їх схованку, щоб врятувати власну сім’ю. 

Підставами для такого висновку стала копія анонімного листа до Отто Франку, в якій Арнольда ван ден Берга ідентифікували як зрадника, та те, що попри вивезення євреїв нацистами до концтаборів, ван ден Берг та його родина залишилися в Амстердамі. За твердженням авторів розслідування, це докази того, що ван ден Берг, член Єврейської ради Амстердама, органу, змушеного проводити нацистську політику в єврейських районах, міг мати доступ до інформації про місцеперебування Франків та інших євреїв.

 

Після виходу книжки історики та дослідники поставили під сумнів цю версію. 

 

Анна Франк (1929-1945) — єврейська дівчинка-підліток. Її сім’я втекла від нацистського режиму в 1933 році з Німеччини до Амстердама. Під час Другої світової війни протягом 25 місяців сім’я переховувалася, після виявлення їх відправили до концтаборів, де Анна загинула. Упродовж всього часу перебування у сховищі Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вийшов трейлер анімаційного фільму за мотивами щоденника Анни Франк, а у видавництві «Видавництво» надрукували графічну адаптацію всесвітньовідомих спогадів.  

 

Читайте також: Як змінити світ у юному віці: історії Луї Брайля, Анни Франк та Марлі Діас

 

Джерела: The Guardian, BBC