Артем Чех

Вийшов трейлер фільму Ірини Цілик «Я і Фелікс»

08.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У мережі опублікували трейлер фільму «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик. Його оприлюднили на сторінці кінокомпанії «ForeFilms». 

«Я і Фелікс» — екранізація роману письменника і військового Артема Чеха «Хто ти такий?».


Фільм та книжка розповідають історію про дорослішання хлопчика Тимофія у період 90-х, його сім’ю, друзів і стосунки з колишнім контррозвідником і солдатом ГРУ Феліксом. Цей чоловік, глибоко травмований різними війнами, зіграє у житті підлітка важливу роль.

 

Фелікса у стрічці зіграв український письменник Юрій Іздрик. Восьмирічного хлопця Тимофія грає Андрій Чередник, син Артема Чеха й Ірини Цілик. У фільмі також зіграли актори Анастасія Карпенко, Володимир Гладкий, Андрій Ісаєнко та інші.

 

 

Фільм вийде у прокат в українських кінотеатрах 11 квітня.

 

«Я знімала цей фільм найперше для українських глядачів і глядачок, тобто це глядацьке кіно. Перші покази в Україні підтвердили мої відчуття, що фільм попадає в доволі різні цільові аудиторії. “Наступного разу приведу маму”, “Треба було брати своїх підлітків”. Мені здається, так і є. Я знімала кіно для нас (покоління людей, що були підлітками в 90-ті), для наших дітей, але також і для наших батьків, з якими багато про що варто поговорити»,написала Ірина Цілик.

 

Роман «Хто ти такий» видали у Meridian Czernowitz 2021 року. Того ж року він став «Книгою року BBC».

 

«”Хто ти такий?” – час від часу запитує малолітнього Тимофія його контужений далекою війною ворог і друг, мучитель і наставник Фелікс. “Хто я такий?” – запитує себе наприкінці роману майже дорослий автобіографічний Тимофій. Шлях від першого питання до другого є неминучим для героя будь-якого роману виховання. У випадку Артема Чеха – виховання в тіні відразливого досвіду чужої війни, що раптом виявляється моральною і фізичною підготовкою до власної, хоча якраз її ми у цьому романі не знайдемо. Але, можливо, знайдемо всі ті дитячо-юнацькі ініціації, крізь які нам самим довелося продиратися до зовсім не такого, як очікувалося, дорослого життя», — ідеться в анотації.

 

Як відомо, тизер до фільму оприлюднили у 2020 році.

 

Читайте також: Не злі, але агресивні: як дорослішають персонажі роману «Хто ти такий»

 

Фото: фейсбук-сторінка фільму