журнали

Вийшов український журнал, повністю створений за допомогою штучного інтелекту

14.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Вийшов восьмий номер електронного журналу «Дуршлаг», створений за допомогою штучного інтелекту. Про це повідомив засновник журналу Павло Салига на своїй фейсбук-сторінці.

«Як головний редактор, я обирав для вас найсмачніше. Я впевнений, що восьмий номер “Дуршлагу” стане для вас приємним відкриттям і допоможе розширити ваші знання та інтереси», — зазначив він.

 

У виданні зібрані статті про:

  • «Роль наївного мистецтва в картинках штучного інтелекту»;
  • «Нове життя колажу»;
  • «Чи може штучний інтелект створювати абстрактне мистецтво?»;
  • «Деконструкція мистецтва»;
  • «Що робити ілюстраторам?».

 

Тексти для номеру написав chatGTP, а ілюстрації створили OpenArt, Midjourney, DALL E.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Павло Салига розповів, що працює в сфері ШІ, тому отримує доступ до різних подібних продуктів раніше, аніж вони стають мейнстрімом. Протягом кількох експериментів він створив два готових до публікації набори зображень, які стали поштовхом для створення нового випуску езіну.

 

«До езинів застосовують термін «продовжувані видання». У редакції немає фінансових зобов’язань перед читачами чи інвесторами, тому вона може випускати їх, коли зʼявиться така потреба. І ось поява проривних продуктів у світі ШІ дійсно стали таким приводом, щоб випустити новий», — зазначив він.

 

Робота над випуском тривала 2 дні, якщо не враховувати заздалегідь згенерованих зображень.

 

«Зараз ми працюємо над квітневим номером, де спробуємо вивести дискусію на новий рівень.  Штучний інтелект створює свої роботи на базі чужих робіт. Виникає моральне та юридичне питання: наскільки можна вважати самостійною таку роботу, що копіює стиль іншого митця? Проте найбільше, що нас вразило, це наскільки люди, що раніше ніяк не були повʼязані з мистецтвом, з головою занурюються у створення таких робіт. Це схоже на подібний прорив, який зробила колись фотографія. Люди, що не навчалися на художників, отримали можливість для потужної творчої реалізації. Це дуже цікаво досліджувати, тому у новому номері ми поговоримо з кількома митцями, що працюють у цьому напрямку», — розповів Салига.

 

Переглянути повний випуск можна за посиланням.

 

Художній е-зін «Дуршлаг» — один із перших українських електронних журналів, заснований 2007 року. Він працює з ілюстрацією, колажами, фото й іншими візуальними матеріалами. «Наш зін називається «Дуршлаг» саме тому, що ми хотіли взяти масу оцього всього мистецтва, що є в інтернеті, просіяти через наш естетичний смак і віддати на тарілочці найсмачніше», ― зазначив для Читомо Павло Салига.

 

Перший у світі журнал, повністю створений за допомогою штучного інтелекту — Infinite Odyssey. Він вийшов у світ 3 лютого 2023 року.

 

Нагадаємо, вийшов спеціальний випуск тримовного польсько-українсько-німецького журналу «Радар», присвячений повномасштабній агресії росії в Україні

 

Читайте також: Рерайт текстів і машинна маячня: що насправді може chatGPT

 

Фото: Дуршлаг