бібліотеки

Визначили найкращу бібліотеку світу 2021 року

24.08.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ оголосила переможцем конкурсу публічних бібліотек 2021 року Муніципальну бібліотеку імені Дейхмана, що в Осло. Про це йдеться на сайті федерації.

Крім норвезької, у фінал конкурсу вийшли чотири бібліотеки:

Нова бібліотека Нінґо (Китай)

Міська бібліотека Мехелена (Бельгія)

Бібілотека Марквіля (Австралія)

Бібліотека Ґронінґена (Нідерланди)

 

Бібліотека Дейхмана − шестиповерховий будинок, площею 13 500 квадратних метрів, де зібрали 450 000 книжок та інших фондів. Її заснували у 1785 році. В липні 2020 року офіційно відкрили нову будівлю, що стала найбільшою бібліотекою Норвегії. У ній облаштували ресторан, кафе, кінотеатр та глядацьку залу. Другий поверх призначений для дітей, де виділили місце для навчання та творчих ігор. З-поміж технологічних рішень виділяють вдосконалену машину для сортування книг, що розвантажує роботу персоналу.

Третій поверх − це майстерня з 3D-принтерами, швейними машинами та студіями для творчості: у них можна займатись музикою, малюванням. На верхніх поверхах, звідки відкривається панорама на фіорд та місто, розташовані навчальні зони, кабінети та читальні зали. Для зручності перебування у них, ці приміщення мають шумоізоляцію.

 

«Красива і дивовижна будівля, що стала взірцем для майбутніх будівель бібліотек. Журі особливо вражене тим, як у ній поєднали екологічну свідомість з архітектурним чуттям. Бібліотекаце новий рай для книжок і читання. Разом з тим, у ній присутні новітні технологічні рішення. Вона показує, що бібліотеки можуть функціонувати як установи, які об’єднують людей місцевих громад», − пояснив голова журі, директор Копенгагенської міської бібліотеки Ґладсакс Якоб Леркес.

Конкурс «Публічна бібліотека року» організовує Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ у співпраці з датською ІТ-компанією Systematic A/S з метою віддати належне новим публічним бібліотекам. Призовий фонд конкурсу − 5000 доларів США, який виділяє компанія Systematic.

 

Нагороду присуджують бібліотеці будь-якої країни світу, що досягла успіхів у поєднанні відкритої та функціональної архітектури з креативними ІТ-рішеннями, поєднуючи цифрові технології та культуру. Щоб податись на участь у конкурсі, бібліотека повинна бути нещодавно побудованою або розміщеною у будівлях, які раніше не використовувалися як бібліотеки.

 

Додамо, у 2019 році перемогла в цьому конкурсі Міська бібліотека Ооді, що у Гельсінкі.

 

Читайте також: Данська бібліотечна система як модель майбутнього