дерусифікація

З фасаду театру в Чернівцях демонтували бюст Пушкіна

28.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Чернівцях з фасаду театру прибрали останню російську пам’ятку в місті — бюст російського поета Александра Пушкіна.

Директор театру Іван Бутняк розповів, що впродовж декількох місяців очікували дозволу на демонтаж від Міністерства культури, оскільки театр є історичною будівлею національного значення.

 

Погруддя важить приблизно 80-90 кілограмів. Його встановили на будівлі театру за часів радянської влади. 

 

Окрім власне бюсту Пушкіна, будівля театру прикрашена скульптурою Мельпомени, горельєфом Аполлона в оточені персонажів античної культури, рельєфними зображеннями Вільяма Шекспіра та Ріхарда Вагнера, бюстами Людвіга ван Бетховена, Франца Йозеф Гайдна, Йоганна Вольфганга фон Гете, Тараса Шевченка, Вольфганга Амадея Моцарта, Йоганна-Фрідріха Шиллера і Франца Петера Шуберта.

 

Бюст Пушкіна зберігатимуть поруч із бюстом Сталіна у складському приміщенні театру як артефакт, розповів Бутняк. Він додав, що невдовзі на сторінці театру у фейсбуці створять онлайн-анкету, аби охочі могли долучитися до обговорення, чий бюст буде на фасаді на місці Пушкіна. За словами Бутняка, раніше чернівчани пропонували встановити тут погруддя Юрію Федьковичу або Лесі Українці.

 

Нову пам’ятку виготовить чернівецький художник та скульптор Іван Салевич.

 

Як повідомлялося, У Харкові перейменують академічний російський драматичний театр імені Пушкіна у Харківський академічний драматичний театр.

 

Раніше бюст Пушкіна демонтували у Дніпрі.

 

Джерело: Суспільне

 

Чільне фото: shpalta.media