бібліотеки

З’явилися рекомендації щодо проведення Всеукраїнського дня бібліотек-2023

26.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З’явилися рекомендації щодо проведення Всеукраїнського дня бібліотек-2023, який відзначають 30 вересня. Рекомендацій висунула ВГО Українська бібліотечна асоціація.

 

«День бібліотек цьогоріч має на меті не лише нагадати суспільству про роль, досягнення і потенціал бібліотек, а й створити атмосферу підтримки нашим хоробрим Воїнам, колегам і всім українцям незалежно від їхнього місцеперебування», — йдеться на сайті УБА.

 

Серед рекомендацій, запропонованих УБА, такі: 

  • Оголосити 30 вересня Днем Відкритих Дверей, коли усі бібліотеки працюють і проводять різноманітні заходи. За кілька днів до заходів рекомендують поширювати інформацію в соцмережах та на сайті, розповсюджувати прес-релізи та запрошувати ЗМІ. 
  • Використовувати девіз 2023 року «Бібліотека ‒ твоя синергія перемоги» та логотип Асоціації під час проведення заходів, оформлення приміщень бібліотек та виготовлення рекламної продукції.
  • Організувати у бібліотеках чи разом з партнерами в інших місцях читання віршів поетів, які перебувають на фронті, а також вірші на тему війни. 
  • Оформити книжкові виставки з піксельними елементами форми українських воїнів.
  • Протягом тижня (25–30 вересня) провести зустрічі з колегами з інших бібліотек, щоб поділитися професійним досвідом та обговорити проблеми.
  • Упродовж вересня провести для читачів зустрічі з директором/директоркою, каталогізатором/каталогізаторкою, методистом/методисткою та іншими фахівцями бібліотеки.
  • Долучитися до акції «Story про хобі» від Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. 
  • Організувати спільний захід бібліотек громади різного підпорядкування (шкільні, публічні, університетські й інші) у соціальних мережах. Таким заходом може бути Марафон бібліотечних новин.

 

Нагадаємо, що з детальним планом роботи УБА на 2023-й рік можна ознайомитися за лінком.

 

Читайте також: 70% українців ніколи не беруть книжки у бібліотеках

 

Фото: Unsplash