класична література

З’явився офіційний тизер серіалу про українських класиків «Плеяда»

02.11.2019
плеяда

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У мережі опублікували перший тизер історичного художнього серіалу «Плеяда» про класиків української літератури, театру та діячів мистецтв. Відео з’явилося на YouTube-сторінці проєкту.

Серіал «Плеяда» присвячений діяльності таких митців, як Іван Франко, Леся Українка, Михайло Драгоманов, Олена Пчілка, Ольга Кобилянська, Василь Стефаник, Микола Лисенко, Михайло Коцюбинський. На сторінці проєкту у фейсбуці жанр майбутнього серіалу визначають як «історична драма та історичне припущення».

 

«Одного разу в Києві, взимку, а може й навесні 1888 року, в будинку на Рейтарській, де мешкав відомий вже тоді композитор Микола Віталійович Лисенко, вкотре зібралася українська творча інтелігенція: молодь (юна Лариса Косач, Максим Славінський, Михайло та Ольга Косачі, Людмила Старицька, молоді українські письменники В. Самійленко, Є. Тимченко, О. Судовщикова) та їхні батьки-наставники: Микола Лисенко, Олена Пчілка та Михайло Старицький. Це було звичайною справою: молодь навчалася у своїх видатних наставників всьому, починаючи від уроків музики до іноземних мов та основ драматургії. Це був по суті такий собі «доморощений інститут», де переважно і здобула свою освіту Леся Українка. Але, незважаючи на «доморощеність», якість тієї освіти можна оцінити по творчості Лесі Українки її перекладах художньої літератури та публіцистиці, та і взагалі по літературному буму, який розпочався в Україні з діяльності ПЛЕЯДИ. Той літературний гурток ПЛЕЯДА народив для України її класиків та в решті-решт створив основу української літератури і мистецтв» — йдеться на сторінці проєкту у фейсбуці.

 

«Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник, Ольга Кобилянська зробили українську мову сучасною і модною, літературу — потужною, якісною і високопрофесійною, Микола Лисенко і Михайло Старицький винесли її на сцену — і всі вони разом довели, що українська мова має право на існування в культурному, інтелігентському середовищі, що література українська може бути не менш захопливою і впливовою, ніж європейська, і що українці є самостійною, освіченою і талановитою нацією, що не хоче розчинитися в імперіях. І це була Перша Культурна Революція в Україні».

 

Режисер серіалу — Тарас Дронь, авторка ідеї та сценаристка — Наталія Яковлева, оператор — Юрій Король.

 

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

 

 

Раніше ми розповідали про 10 коротких романів для знайомства з класиками.

 

Читайте також: Топ-16 байопіків про відомих поетів