цензура

Із московських бібліотек вилучають книжки Муракамі та Фрая

26.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Московські бібліотеки почали отримувати списки книжок, які мають вилучити з доступу та списати без вказаних на то офіційних підстав. Про це повідомляє один з російських книжкових телеграм-каналів.

 

До переліку книжок, що підлягають вилученню, увійшло 53 твори переважно іноземних авторів. Серед них романи Харукі Муракамі, Стівена Фрая, Антонії Баєтт, Жана Жене, Жауме Кабре, Майкла Каннінгема, Сари Вотерс, книжка Тода Штрассера «Хвиля» про шкільний експеримент, на прикладі якого автор демонструє, як у суспільстві зароджується фашизм. Щодо російських авторів, то серед них опинився Едуард Лімонов, за життя визнаний персоною нон грата в Україні.

 

Зважаючи на зміст більшості творів зі списку, можна припустити, що вони підлягають вилученню через те, що так чи інакше торкаються теми ЛГБТК(ІА+), чи їх авторами є відкрити представники спільноти.

 

У грудні президент рф владімір путін підписав низку законів про заборону «пропаганди нетрадиційних сексуальних стосунків», які для росіян вводять великі штрафи, а для іноземців – депортацію.

 

Нагадаємо, Росія примушує депортованих українців до культурної асиміляції

 

Читайте також, Росія застосовує тортури до українських митців — PEN Америка