втрати війни

Загинула українська журналістка і блогерка Оксана Гайдар

10.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журналістка і блогерка Оксана Гайдар загинула під час обстрілу російською артилерією. Про це повідомляє Національна спілка журналістів України. 

Журналістка загинула у селі Шевченкове Броварського району між 11 і 12 березня. 

 

Оксана Гайдар була відома своїми публікаціями на історичну тематику та дописами в соціальних мережах під псевдонімом Руда Пані. У них вона різко викривала імперські амбіції російської влади та її прагнення за будь-яку ціну встановити контроль над Україною. 

 

Зазначимо, що писала Оксана свої публікацій та коментарі з москви, де жила разом із чоловіком і сином. З початком широкомасштабного російського вторгнення вона повернулася до України, щоб бути поруч із мамою. 

 

Останній твіт Оксани датований 11 березня:

 

«Від учора в нас немає світла, ледь животіє інтернет. Русня нікому не дає виїхати стріляє по автівках та навіть по велосипедах насмерть. Можна лише тихо сидіти по хатах. Гуманітарна катастрофа питання максимум місяця. Твітер я видаляю, сподіваюся, що ще побачимось. Все буде Україна!»

 

Оксана Гайдар народилася й виростала в Києві, в родині журналіста. Батько блогерки Юрій Гайдар працював заступником редактора «Спортивної газети». Закінчила факультет журналістики Київського національного університету імені Шевченка. 

 

Нагадаємо, що у Маріуполі загинув письменник і науковець Богдан Слющинський.

 

Як відомо, за два місяці з початку повномасштабного вторгнення в Україну росія скоїла 243 злочини проти журналістів та медіа.