законопроєкт

Запровадили кримінальну відповідальність за фото- та відеозйомку переміщень ЗСУ

24.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Верховна рада ухвалила законопроєкт №7189 про запровадження кримінальної відповідальності за публікацію інформації про переміщення ЗСУ. Про це повідомили в своїх телеграм-каналах повідомили Олексій Гончаренко та Олена Шуляк.

 

Кримінальний кодекс доповнять Статтею 114-2:  «Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану».

 

Відповідно до закону, поширення інформації про переміщення територією України зброї, ЗСУ чи інших військових формувань, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ чи Міноборони України або в офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, — карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

 

Крім того, поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших військових формувань за можливості їхньої ідентифікації на місцевості карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

 

Якщо цю інформацію оприлюднять за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України чи незаконним збройним формуванням, то такі дії караються позбавленням волі на строк від 8 до 12 років. Такий же термін позбавлення волі передбачений, якщо поширена інформація спричинила важкі наслідки.

 

Як відомо, в Україні законодавчо забороняють російську пропаганду й виправдання війни. Також запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом.