Еспресо

Зареєстрували законопроєкт про відновлення мовлення Прямого, 5-го та Еспресо

16.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У парламенті зареєстрували проєкт постанови № 7470 про Заяву Верховної Ради України про забезпечення гарантій свободи слова і верховенства права щодо журналістів і ЗМІ як ключових критеріїв для вступу України до ЄС. Проєкт опублікували на сайті Верховної Ради.

 

Ініціатори проєкту постанови пропонують, щоб Верховна Рада закликала органи держвлади вчинити всі залежні від них заходи для забезпечення гарантій свободи слова і верховенства права щодо журналістів і ЗМІ, негайного відновлення мовлення телевізійних каналів «Еспресо», «Прямий» і 5 канал в цифровому телевізійному ефірі згідно з чинними ліцензіями на мовлення. 

 

Органи державної влади також закликають до недопущення вчинення будь-яких порушень прав ЗМІ, які можуть дискредитувати Україну та поставити під ризик реалізацію європейського курсу нашої держави.

 

Як зазначають у проєкті заяві, свобода слова і верховенство права однаково важливі для європейського курсу України. 14 квітня 2022 року Верховна Рада затвердила Заяву про цінність свободи слова, гарантії діяльності журналістів і ЗМІ під час дії воєнного стану. 

 

Автори законопроєкту наголошують, що будь-які злочини проти журналістів або випадки технічного вимкнення проукраїнських телеканалів з ефіру повинні отримувати рішучу реакцію правоохоронних органів з притягненням винних до справедливої відповідальності.

 

«Верховна Рада України звертає увагу, що випадки технічного вимкнення проукраїнських телевізійних каналів «Еспресо», Прямий і 5 канал з цифрового телевізійного ефіру повинні бути негайно припинені. Європейський курс України та дотримання Копенгагенських критеріїв для вступу України до Європейського Союзу прямо вимагають від державної влади забезпечити верховенство права та свободу слова, в тому числі шляхом захисту від незаконного втручання державних органів, підприємств, установ і організацій в діяльність засобів масової інформації», — зазначають у проєкті заяви.

 

Нагадаємо, неформальне об’єднання українських медіа«Медіарух» та Комісія з журналістської етики теж закликали Володимира Зеленського втрутитись у ситуацію з відімкненням телеканалів «Еспресо», «Прямий» та 5-й та відновити їхнє мовлення.

 

Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (Концерн РРТ) припинив трансляцію телеканалів «Еспресо», «Прямий» та «5 канал» у цифровій мережі Т2 4 квітня.

 

Джерело: Детектор Медіа