ЗМІ

Від цифрового етеру відімкнули Еспресо, Прямий та 5 канал

05.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення вимкнув українські телеканали «Еспресо», «Прямий» та «5 канал» із цифрового етеру. Про це повідомляють українські ЗМІ. 

Канали вимкнули вночі 4 квітня. Журналісти телеканалів вважають такі дії незаконними, оскільки щодо цього не було рішення уповноважених органів. 

 

Зазначається, що телеканали надіслали листи з цього приводу до президента, Ради національної безпеки та оборони України, Служби безпеки України, Міністерства оборони і Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

 

«Рішення про відключення є цілковито і однозначно незаконним, оскільки не існує жодного документа, який би давав підстави концерну РРТ вночі відключати телеканали від мовлення. Немає жодного рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, – єдиного органу, який має право ухвалювати рішення щодо ефіру телеканалів. РНБОУ раніше, до речі, заявляла, що не має повноважень закривати канали», пишуть у відкритому зверненні журналісти Прямого. 

 

Вони також зазначають, що у них є всі підстави вважати, «що мала місце незаконна нічна диверсія з відключення мовлення, відповідальність щодо якої несе директор концерну РРТ Кирило Данілов».

 

Українська телеканали просять президента втрутитись і захистити «право журналістів, які професійно воюють на інформаційному фронті, на професію і свободу слова». Вони вимагають від Концерну РРТ відновити мовлення каналів.

 

«Ми вимагаємо від Концерну РРТ припинити антиукраїнську діяльність і діяти виключно на підставі закону. Якщо відключення “Еспресо” було технічною помилкою, її треба негайно виправити та відновити мовлення», звертаються й журналісти «Еспресо». 

 

Як відомо, раніше усі загальнонаціональні канали зобов’язали транслювати єдиний марафон. 

 

Нагадаємо, що 30 країн Європи повністю або частково припинили транслювати російські пропагандистські канали, а також розпочали транслювати українські. 

 

Як повідомлялося, росія розпочала блокувати сайти іноземних і російських медіа ще на початку вторгнення в Україну. Так, спрешу у росії заблокували сайти радіостанції «Эхо Москвы» та телеканалу «Дождь». 

 

Джерела: Детектор медіа, Прямий, Еспресо.