дослідження

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

22.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: бачення та ставлення українців» від Школи політичної аналітики Києво-Могилянської академії.

68% українців відповіли, що вважають неприйнятним отримання інформації про події в Україні з російських ЗМІ. 16% опитаних е визначилися з відповіддю. Для 15% опитаних респондентів споживання інформації з російських джерел прийнятне.

 

Крім того, 71,7% опитаних вважають, що неприйнятним є дивитись та слухати розважальні програми російських ЗМІ. Порівняно з липнем 2021-го це показник виріс майже у два рази — тоді з цим твердженням погоджувались 39,9% опитаних.

 

 

Попередні дослідження показали, що стрімкий зріст несприйняття російських ЗМІ як джерела інформації про Україну відбувся влітку 2021 року, коли цей показник зріс з 37% у січні до 60% у липні 2021-го.

 

Дослідження провела компанія «Інфо Сапієнс» у межах Омнібусу. Соціологи опитали громадян у форматі телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів з 11 до 23 січня 2023 року. Вибірка становить 1000 осіб віком від 16 років. Опитування не проводилось у тимчасово окупованих росією територіях України, де українські оператори не надають послуги мобільного телефонного зв’язку.

 

Як відомо, від 24 лютого українці читають новини з месенджерів вчетверо частіше.

 

Читайте також: Українці переважно відстежують новини у Telegram, YouTube та Facebook

 

Інфографіка: Детектор медіа

Чільне зображення: Suva