ЗМІ

Журналісти закликають президента відновити мовлення Еспресо, Прямого і 5-го каналів

08.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Неформальне об’єднання українських медіа, що відстоює дотримання журналістських стандартів у ЗМІ «Медіарух» та Комісія з журналістської етики закликають президента України Володимира Зеленського втрутитись у ситуацію з відімкненням телеканалів «Еспресо», «Прямий» та 5-й, пояснити причини та відновити їхнє мовлення. Про це ідеться на сайті Інституту масової інформації.

 

У заяві журналістські регуляційні спільноти наголосили, що усвідомлюють: у воєнний час Конституція України та Європейська конвенція з прав людини в інтересах національної безпеки дозволяють певні обмеження свободи слова, але телеканали «Еспресо», «Прямий» та 5-й, за даними КЖУ та Медіаруху, не давали підстав для обмеження їхньої роботи.

 

«За нашими спостереженнями, ці канали значну частину ефірного часу транслювали марафон «Єдині новини», виконуючи відповідний указ Президента, а решта часу — власне мовлення телеканалів було патріотичним і не виходило за рамки принципів єдиної інформаційної політики. На сьогодні нам невідомо про підстави припинення трансляції трьох телеканалів, і жоден орган публічно не пояснює їх на запити представників ЗМІ», — повідомили КЖЕ та Медіарух.

 

Вони закликали президента України як гаранта конституційних прав, серед яких право на свободу слова, пояснити причини вимкнення телеканалів та посприяти якнайшвидшому відновленню трансляції каналів або долучення їх до виробництва телемарафону «Єдині новини».

 

Зазначимо, на період воєнного стану можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції України. 

 

Стаття 34 повідомляє, що кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

 

Також згідно зі статтею 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» військове командування може забороняти роботу приймально-передавальних радіостанцій особистого і колективного користування та передачу інформації через комп’ютерні мережі, а в разі порушення вимог або невиконання заходів правового режиму воєнного стану вилучати у підприємств, установ і організацій, окремих громадян телекомунікаційне обладнання, телевізійну, відео- і аудіоапаратуру, комп’ютери, у разі потреби —інші технічні засоби зв’язку.

 

Як відомо, Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (Концерн РРТ) припинив трансляцію телеканалів «Еспресо», «Прямий» та «5 канал» у цифровій мережі Т2 4 квітня.

 

Нагадаємо, 30 країн Європи повністю або частково припинили транслювати російські пропагандистські канали, а також розпочали транслювати українські.