видавці

Засновник Komubook створив блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями

13.04.2025

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Засновник видавництва Komubook Павло Швед створив інстаграм- і телеграм-блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

«Давно хотів мати місце, де можна було б публікувати цікаві новинки, які виходять українською. Колись навіть зробив такий сайтєц, Bookdog називається, але зрозумів, що для таких потреб стенделоун сайт це не зовсім те. Тож вирішив зробити щось новеньке і назвав його Ґраба», — зазначив «книгоскаут на чверть ставки» Павло Швед.

 

Для Читомо він розповів, що ідея створити блог виникла не на порожньому місці. «У нас вистачає букблогерів, буквлогерів, буктіктокерів і так далі, але вони переважно обирають для обговорення книжки з, так би мовити, мейнстримної частини книжкової сфери. Це переважно якісь актуальні бестселери, різного роду белетристика, популярний нон-фікшин, фантастика тощо. Не скажу, що такі книжки мене не цікавлять, але мене цікавить і те, що можна назвати “розумною книжкою”», — розповів видавець. Він зазначив, що на відміну від букблогерів і буктіктокерів, які фокусуються переважно на бестселерах і масовій белетристиці, його цікавить менш помітна, але інтелектуально насичена література: «Мене цікавить і те, що можна назвати “розумною книжкою”. А з промоцією такої літератури у нас проблеми. Обирати книжки мені загалом не складно. На Ґрабі планую публікувати анонси саме про такі “розумні книжки”… При виборі керуюся передусім своїми знаннями та досвідом».

 

«Ґраба» орієнтована передусім на читачів, які так само шукають інтелектуальну альтернативу популярній літературі. Але проєкт має ще одну мету — підтримати видавців, які ризикують і випускають книжки некомерційного спрямування: «Роблю це для людей, які, як і я, люблять такі книжки. Але також для видавництв… Вірю, що разом ми зможемо донести інформацію до ширшого кола читачів, від чого виграють всі».

 

Слідкувати за оновленнями «Ґраби» можна в Instagram @grababook_ua та в Telegram @grababook_ua. Видавець також планує запустити сайт.

 

Читайте також: Створили канал «Книгодурка» з анонімними історіями про книжкову галузь

 

Читайте також: Від топів до особистих смаків: як видавці обирають книжки для перекладу

 

Чільне зображення: колаж Читомо