Антон Мартинов

Засновник «Лабораторії» пропонує створити нове громадське об’єднання видавців

09.08.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Засновник видавництва «Лабораторія» Антон Мартинов пропонує українським видавцям провести масштабне соціологічне дослідження українського книжкового ринку, а згодом створити громадське об’єднання видавців. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Антон Мартинов пропонує об’єднати зусилля 30 гравців на ринку, склавшись грошима і замовивши соціологію на комерційних засадах. Він пропонує видавцям вирішити, чи потрібно замовляти соціологічне дослідження, упродовж 2 тижнів..

 

«Ініціатором соціологічного опитування має бути активна група видавців та книгорозповсюджувачів. Ми маємо зібрати групу людей і компаній і разом прийти до того, які результати очікуємо отримати: що саме хочемо дослідити й навіщо», — розповів Мартинов для Читомо.

 

За його словами, існує потреба створити галузеве об’єднання у вигляді громадської організації, куди увійшли б декілька десятків організацій, які б на щомісячній основі фінансували ГО й обговорювали задачі, які потрібно розв’язати на рівні індустрії. Згідно з планом Мартинова, 30 перших видавців, що відгукнулися, зможуть стати засновниками громадської організації, в яку матимуть обов’язком скидати щомісячний платіж на мінімально необхідну операційну діяльність. Спірні рішення прийматимуться 75% голосів. Якщо рішення не набирає 75% — дискусія продовжується до моменту 75,01%.

 

Наразі потрібна кількість видавців ще не зголосилася на замовлення спільного дослідження ринку, повідомив засновник «Лабораторії».

 

 

«На моїй пам’яті було 8 спроб реєстрації нових організацій. Вони проіснували півроку-рік. Створюйте нову асоціацію, хоч 10. Якщо знайдуться люди, готові працювати, фінансувати її діяльність, нехай. Питання в тому, хто буде об’єднуватися, як, чи готові вони фінансувати й підтримувати її діяльність, проведення системних досліджень», — вважає президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК) Олександр Афонін.

 

Він наголосив, що УАВК нині працює, звертається до Мінкульту, комітету Верховної Ради, закуповує книжки для бібліотек. За словами Афоніна, до УАВК входять лише 136 українських видавництв, решта не підтримують діяльність асоціації фінансово.

 

 

 

Нагадаємо, 2021 року президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін надіслав президенту України відкритого листа з проханням підтримати галузь.

 

Читайте також: 9 місяців вторгнення: як українські видавці працюють під час війни

 

Чільне фото: istock