велике будівництво

Завершили реставрацію родинних будинків Лесі Українки

27.12.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У селі Колодяжне Волинської області відреставрували два будинки, що належали сім’ї Лесі Українки. Про це повідомляє офіційний сайт Волинської ОДА

Загальний кошторис відновлення пам’ятки національного значення – «Білого й Сірого будинків Косачів» – понад 11 млн грн. До фінансування залучили кошти державного й місцевого бюджетів.

 

Реставрацію проводили в рамках програми «Велике будівництво».

Відновлені будинки є частиною літературно-меморіального музею Лесі Українки. «Сірий», або ж «великий» будинок – садиба, де виростала письменниця, а також її сестри і брати. «Білий» будиночок батько Лесі Українки Петро Косач збудував для дочки 120 років тому.

 

з 1949 року  обійстя Косачів діє як меморіальний музей. Музейники уже тривалий час били на сполох щодо незадовільного стану будинків і не доотримували коштів на реставрацію. Цьогорічна стала можливою, зокрема, і через ювілей письменниці – 150 років з дня народження.

 

До пандемії щороку подивитися на будинок Лесі Українки приїжджало до 25 тисяч відвідувачів.

Велике будівництво − національна програма, яку ініціював президент України Володимир Зеленський, що має на меті розбудову інфраструктури: дороги, школи, дитячі садки, центри екстреної медичної допомоги. Вона стартувала 1 березня 2020 року.

 

Нагадаймо, що у межах програми «Велике будівництво» заплановано реставрацію низки літературних музеїв. Також про цю програму нещодавно видали книжку.