Литва

Жадан отримав премію імені Єжи Ґедройця — оновлено

16.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український поет і письменник Сергій Жадан став лавреатом нагороди Форуму діалогу та співпраці Польща – Литва імені Єжи Ґедройця у 2022 році. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Крім письменника лавреатами стали: міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, військовий капелан Сергій Дмитрієв, історикиня Наталія Яковенко.

 

Нагороду вручили в королівському замку у Варшаві.

 

Сергій Жадан зазначив, що присудження нагороди — чудова нагода подякувати всім полякам і литовцям, які від початку повномасштабного російського вторгнення підтримують Україну й допомагають українцям. 

 

«Історія робить іноді дуже химерні кроки, її маршрути іноді складно прорахувати, проте в моменти найбільш значимі, найбільш вирішальні, історія зазвичай просвічує внутрішньою логікою. Так і в ситуації з цією війною все стало на свої місця, стало очевидно, хто є справді добрим і відважним сусідом, народом, сповненим гідності та поваги до іншого, а хто є мертвотним геополітичним покручем, начиненим комплексами, розладами та наскрізним глибоко вкоріненим шовіністичним безумством», — зауважив Жадан.

 

 

Форум діалогу та співпраці Польща – Литва імені Єжи Ґедройця – форум, який проходить у Польщі. Його мета: покращувати відносини між країнами.

 

Сергій Жадан — український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма». Автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», «Інтернат», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія», «Життя Марії», «Тамплієри», «Антена», «Список кораблів» та інших.

 

Нагадаємо, нещодавно Жадан став лавреатом німецької премії Ганни Арендт за політичне мислення 2022 року. 

 

Як відомо, Сергій Жадан переклав українською мовою текст пісні «Воїни світла» гурту «Ляпис Трубецкой». 

 

Фото: фейсбук Сергія Жадана