Сергій Жадан

Жадан – у рейтингу культурних діячів-2022 медіа Німеччини

05.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Frankfurter Allgemeine Zeitung, одна з найавторитетніших газет та онлайн-медіа Німеччини, оприлюднила список культурних діячів року, друге місце в якому посів Сергій Жадан. Про це йдеться на офіційному сайті видання.

 

Трійку лідерів культурного рейтингу склали іранські борчині за свободу – жінки, які наважуються на протести попри арешти та смертні вироки – журналістки, спортивні тренерки, школярки чи домогосподарки; Сергій Жадан, український поет і прозаїк; Салман Рушді, всесвітньо відомий американо-британський письменник індійського походження, лауреат Букерівської премії 1981 року, на життя якого у серпні було скоєно замах.

 

«До 24 лютого, дня нападу росії, він, безумовно, був найвідомішим українським письменником свого покоління, але відтоді став обличчям всієї України, що чинить спротив. – пише про діяльність українського письменника Frankfurter Allgemeine Zeitung. – Із цього спротиву Жадан говорить не лише зі світом, повідомляючи про жахи та злочини проти людяності, він говорить передовсім зі своїм народом».

 

Медіа акцентує на харизматичності Сергія Жадана, підкреслює його різнобічну діяльність і прагнення миру, але виключно через перемогу України.

 

Frankfurter Allgemeine Zeitung – щоденна національна ділова газета, що виступає за незалежність, точний аналіз та подання фактів. Є одним з найважливіших джерел інформації Німеччини. Щоденно її читає понад 800 000 людей (за даними 2021 року).

 

Нагадаємо, Сергій Жадан отримав Премію миру німецьких книгарів 2022.

 

Читайте також: Сергій Жадан. Хай це буде текст не про війну

 

Чільна ілюстрація: Kat Menschik