журнал

Журнал «Перець» більше не випускатиме друковану версію

15.12.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Сатирично-гумористичний журнал «Перець», який має майже 100-літню історію, у грудні випустить останню друковану версію, після чого повністю перейде в електронний вигляд. Про це журнал повідомив на своїй Facebook-сторінці.

«Анонс “ПЕРЦЯ”№12 за 2019 рік, останнього паперового друкованого примірника. Нагадую шановній громаді, що з січня наступного року часопис виходитиме у світ в електронному вигляді в мережі Інтернет», — повідомили на сторінці журналу.

 

У коментарі до допису редакція «Перцю» пояснила, що рішення перейти на цифровий формат ухвалили через відмову Укрпошти доставляти журнал у сільській місцевості та невеличких містах, зростання ціни на поліграфію й папір, а також небажання передплатників платити за журнал ціну, яка дорівнює ціні 150 грамів вареної ковбаси. «Хто шанує українську сатиру та гумор, будуть купувати перегляд журналу з січня 2020 в інтернеті. Якщо проєкт виправдає себе і ми отримаємо достатньо коштів, то відновимо його паперову версію для найпалкіших шанувальників і коштуватиме він близько 100 гривень з доставкою через “Нову пошту”», – переконує редакція.

 

Сатирично-гумористичний журнал «Перець» з’явився у Харкові в 1922 році, коли вийшли два перші номери під назвою «Червоний перець».  Разом із московським «Крокодилом» часопис (наклад у 1986 році 3,3 млн примірників) був одним із двох найпопулярніших гумористичних журналів СРСР. За президентства Віктора Януковича у грудні 2013 року «Перець» перестав видаватися за державні кошти. Він періодично виходив у вигляді бойового листка «Перець на передовій» завдяки волонтерам. За ініціативи творчої групи журналу, його відродили з січня 2017 року також на волонтерських засадах. Коштів передплатників вистачало лише на верстку, коректуру текстів та друк. Сатирики, карикатуристи, редакторі працювали над створенням «Перця» безкоштовно.

 

Раніше ми повідомляли, що з’явився ще один номер журналу Apofenie, присвячений сучасній українській літературі