втрати війни

Журналіста Махова посмертно нагородили орденом «За мужність»

26.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент України нагородив журналіста Олександра Махова орденом «За мужність» III ступеня посмертно. Відповідний указ розмістили на сайті Офісу президента.

 

Олександр Махов — учасник бойових дій, вів подкаст «Військкор». Загинув під час бойових дій на Харківщині 4 травня.

 

Народився у Луганську, протягом тривалого часу мешкав у Києві. Працював на каналах «Україна» та «Україна 24», висвітлював події на передовій. У 2020 році був єдиним представником українських ЗМІ на борту літака, який проводив евакуацію громадян України з Уханя. У жовтні 2021 року перейшов на канал «Дом».

 

Ветеран російсько-української війни на сході України. Після початку повномасштабного наступу росії пішов на фронт як військовослужбовець. 

 

28 квітня військовий отримав неглибоке поранення уламком. Наприкінці квітня підрозділ, у складі якого був Олександр Махов, брав участь у боях під Ізюмом на Харківщині. 

 

Олександрові було 36 років, він був заручений із журналісткою Анастасією Блищик.

 

Нагадаємо, українського письменника, добровольця ЗСУ Юрія Руфа Президент України Володимир Зеленський нагородив посмертно орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Раніше орденом «За мужність» посмертно нагородили фотожурналіста та документаліста Максима Левіна.