ЄС

Журналісти закликають ухвалити нове законодавство про медіа, щоб наблизити вступ у ЄС

02.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Низка громадських організацій, які працюють у сфері медіа, закликали українську владу ухвалити нове законодавство про медіа, щоб виконати всі рекомендації Європейської комісії щодо майбутнього членства України в ЄС. Їхню заяву оприлюднив Детектор медіа.

«Ми, громадські та медійні організації, закликаємо керівництво держави та Верховну Раду без зволікання відновити прозорий процес підготовки нового законодавства про медіа за участю експертної спільноти, громадських організацій та фахових медійників», — заявили підписанти звернення до влади.

 

Вони наголосили, що запровадження нових механізмів регулювання у сфері медіа має відбуватись з урахуванням реалій та інтересів медійної спільноти, організацій громадянського суспільства, балансу прав і свобод та необхідності відповідати на виклики, які для України становить інформаційна та збройна агресія росії.

 

Зокрема в заяві ідеться про законопроєкт «Про медіа» №2693-д, який узгоджує законодавство України з Директивою №1808/2018/ЄС про аудіовізуальні медіапослуги та надає повноваження незалежному регулятору ЗМІ. Цей закон упорядковує українське законодавство відповідно до рекомендацій експертів Ради Європи та наближає його до правової бази Євросоюзу.

 

Наразі він понад 3 роки чекає на перше читання попри те, що Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді прийняти його за основу та врахувати надані комітетом пропозиції.

 

«Заява голови ВР України Руслана Стефанчука про намір парламенту «працювати в турборежимі, аби до 2025 року виконати всі зобов’язання для членства в ЄС», з одного боку, дає надію на розблокування цього та інших важливих законопроєктів, які давно час ухвалити. З іншого боку, є небезпека ухвалення цих законодавчих актів поспіхом, у кулуарному режимі», — додали у заяві.

 

Незалежна медійна рада зазначила, що готова брати участь в обговоренні та вдосконаленні нового законодавства про медіа, та закликала медіаспільноту долучитися до заклику.

 

Серед підписантів — Незалежна медійна рада, Український інститут медіа та комунікації, Інститут демократії імені Пилипа Орлика, громадські організації «Детектор медіа», «Інститут масової інформації», «Фундація “Суспільність”» та «Інтерньюз Україна».

 

Щоб підписати заяву, потрібно заповнити ґуґл-форму.

 

Нагадаємо, в Україні запустили сервіс для підтримки фінансування медіа. Крім того, Комісія з журналістської етики запустила гарячу лінію з питань етики й стандартів для журналістів.

 

Чільне фото: Верховна Рада України