злочини росії

Життя 70 медійників забрала війна, 14 зникли безвісти

25.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За рік і десять місяців з початку повномасштабного вторгнення росія скоїла 548 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Про це свідчать дані Моніторингу російських воєнних злочинів, що здійснює Інститут масової інформації (ІМІ).

За листопад-грудень ІМІ зафіксував п’ять порушень свободи слова, які вчинила росія, – погрози, поранення журналістів, кібератаки та зникнення українського мовлення внаслідок російських обстрілів.

 

Загалом з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України окупанти вбили 70 журналістів, з них 10 – під час виконання професійної журналістської діяльності.

 

У листопаді на фронті загинув колишній телеоператор Суспільне Миколаїв Олександр Попов. Він захищав Україну в складі 95 окремої десантно-штурмової бригади, загинув поблизу Куп’янська (Харківщина) 22 листопада. 

 

У Нікополі Дніпропетровської області вже понад три місяці через російські обстріли відсутнє українське цифрове мовлення, з перебоями працює радіо. Новини можна дізнатися, лише якщо є інтернет.

 

Дніпровське онлайн-видання «Дніпро оперативний» тричі отримало повідомлення про нібито замінування редакції. Такі повідомлення надходили на редакційну пошту 15, 16 та 17 грудня.

 

 

Кібератаки зазнало онлайн-медіа Донецької та Луганської областей «Східний Варіант», акаунт якого заблокував Instagram за останні два місяці. Редакція вважає це атакою російських ботів з метою перешкодити професійній діяльності. «Виходячи з того, що останнім часом наш сайт регулярно піддавався DoS-атакам, ми робимо висновок про чергову спробу російських ботів підірвати нашу діяльність із висвітлення злочинів Росії на території України», – повідомила редакція в коментарі ІМІ.

 

Харківське видання Gwara media отримало листа, у якому нібито співробітник СБУ просив зареєструвати запит на надання інформації і надати письмову відповідь. До листа був прикріплений архів «Документи.zip». Водночас факт масового розсилання листів з ідентичним змістом зафіксувала Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, на яку посилається пресслужба Держспецзв’язку. Фахівці CERT-UA зазначають, що такі листи – частина хакерської атаки росіян на оператора мобільного зв’язку «Київстар».

 

Поранення на Донеччині зазнала фотографка, співведуча програми Укрінформу Влада Ліберова. Вона разом з чоловіком потрапила під російський обстріл, коли пересувалась автівкою в бік Авдіївки.

 

Як повідомлялося, за рік та п’ять місяців з початку повномасштабного вторгнення росія скоїла 524 злочини проти журналістів та медіа в Україні.  За рік та три місяці з початку повномасштабного вторгнення росія скоїла 514 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

Зображення: ІМІ