Григорій Сковорода

Знайшли нові дані про молодшого брата Сковороди

04.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Дослідник життя Григорія Сковороди та директор Публічної бібліотеки в Чорнухах Микола Булда встановив місце народження Григорія Савича та знайшов нові дані про його родичів. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив історик Вадим Назаренко.

 

«Микола Іванович багато років присвятив відомому земляку. Досліджував його біографію та життєвий шлях. А до 300-ліття порадував новою працею, в якій скрупульозно дослідив родовід Григорія Савовича, і таким чином позбавив його кількох білих плям. Зокрема щодо місця народження великого філософа», — зазначають на сайті Лубенської міської ради.

 

За даними Миколи Булди, Григорій Сковорода народився в селищі Чорнухи, а його родичі проживали в селі Харсіки, яке нині є окремим населеним пунктом.

 

Також краєзнавець відшукав у родоводі Григорія Савича справжнє ім’я й по батькові його батька — Сави Івановича, а не Леонтійовича, як вважалося раніше.

 

Окрім того, краєзнавець знайшов нові дані про рідного молодшого брата філософа Василя Сковороду та відшукав його племінників Степана та Клима.

 

Зокрема Булда знайшов запис про хрещення Василя Сковороди у Воскресенській церкві Чорнух 1 січня 1733 року.

 

«Домен Олянчич писав, що знайшов запис про 18-річного студента Василя Сковороду з Чорнух, який навчався у гімназії у Вроцлаві в 1751 році. Все сходиться. Виходить, що один син Сави Сковороди з Чорнух вчився у Могилянці, інший у Вроцлаві. Непогано для козака, який торгував горілкою», — зазначив Вадим Назаренко.

 

Нагадаємо, до 300-ліття Сковороди в інстаграмі тривав проєкт із щоденними постами від імені філософа.

 

Читайте також: Філософія всеохопної свободи – діячі культури про Сковороду