Крим

У Криму судитимуть українську журналістку за «дискредитацію» армії рф

03.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У тимчасово окупованому Криму заочно судитимуть журналістку «Крим.Реалії» (проєкт «Радіо Свобода») Олену Юрченко. Про це повідомили на сайті підконтрольного рф міського суду Керчі. 

Окупаційний суд розглядатиме адміністративну справу щодо журналістки за статтею «публічна дискредитація дій військ рф».

 

У відповідній статті кримінального кодексу рф йдеться про «публічні дії, спрямовані на дискредитацію армії росії та використання російських військових сил за кордоном». За це у росії штрафують на 30-50 тис. рублів. За аналогічні дії, вчинені повторно протягом року, передбачена кримінальна відповідальність.

 

Дата проведення засідання невідома, як і звинувачення, яке висунули журналістці. Як повідомляється на сайті суду, відповідна справа надійшла до них 18 липня. Розглядатиме справу української журналістки суддя Олена Богданович.

 

Олена Юрченко жила в Керчі, але виїхала з Криму після окупації у 2014 році та отриманих погроз. У «Крим.Реалії» вона пише на політичні та економічні теми, висвітлює війну в Україні.

 

Нагадаємо, на судовому слуханні у Криму в’язням рф Наріману Джелялу, Азізу та Асану Ахтемовим продовжили термін затримання під вартою на три місяці. Кримська громадянська журналістка Ірина Данілович, яку незаконно утримує в неволі російська окупаційна влада, заявила про те, що співробітники фсб рф побили її.

 

Джерело: Радіо Свобода

 

Чільна світлина: фейсбук Олени Юрченко